Regisztráció
 • 
Bejelentkezés
 •   •  twitterlogo •  rsslogo Hírcsatornák

BEJELENTKEZÉS



Kedves regisztrált látogatónk!

Felhívjuk figyelmét, hogy hosszú átmeneti időszak után mától csak e-mailcímével tud bejelentkezni oldalunkra. Amennyiben nem emlékszik, azonosítóját milyen címmel regisztrálta, írjon levelet munkatársainknak a hvg.hu@hvg.hu címre!

Ha még nem regisztrált a HVG Online rendszerében, akkor ide kattintva megteheti.

Ha elfelejtette jelszavát, akkor adja meg e-mail címét, majd kattintson ide és a kért e-mail címre kiküldjük a jelszóemlékeztetőt.

Ha szeretné újra megkapni a regisztrációja véglegesítéséhez szükséges aktivációs kódot, akkor adja meg e-mail címét, majd kattintson ide és a kért e-mail címre kiküldjük az aktivációs levelet.

HVG.HU \ IT | TUDOMÁNY

Washington D.C. lakosainak egyharmada analfabéta

2007. március 20., kedd, 14:48 • Utolsó frissítés: 2007. március 20., kedd, 14:48
Szerző: hvg.hu


Az amerikai Állami Oktatási Ügynökség felmérése szerint az USA fővárosában minden harmadik ember funkcionális analfabéta. Ezzel Washington jóval elmarad az amerikai átlagtól, amely szerint a lakosság egyötödének vannak problémái az olvasással és szövegértéssel.

A Breitbart.com hírportál értesülései szerint tanulmányt a főváros polgármestere, Anthony A. Williams kezdeményezésére indították 2003-ban, egy négy éves, négymillió dolláros költségvetésű analfabetizmus elleni projekt keretében.

A felnőttek akkor tekinthetőek funkcionális analfabétának, ha problémáik vannak például egy térkép, vagy buszmenetrend értelmezésével, vagy egy jelentkezési lap kitöltésével.

A felmérés szerint a szövegértési problémákhoz hozzájárultak a spanyolajkú, illetve etióp bevándorlók, akiknek nem tökéletes az angol nyelvtudása.

„Ez mintegy 170 000 embert jelent” – mondta Connie Spinner az Állami Oktatási Ügynökség igazgatója.

A tanulmány szerint Washington D.C. lakosságának mintegy 36 százaléka tekinthető analfabétának, szemben az USA-átlag 21 százalékkal. A korcsoportos megoszlás szerint a 65 évnél idősebbeknél a legmagasabb az analfabéták aránya.

A washingtoni kereskedelmi kamara szerint a város 2000 és 2005 között mintegy 107 millió dollárnyi adózási értéket veszített a megfelelő képesítés nélküli munkára jelentkezők miatt.

KAPCSOLÓDÓ ANYAGOK:


Washington D.C. lakosainak egyharmada analfabéta




  Másolat Önnek



HIRDETÉS

Ön korábban már belépett a HVG csoport egyik weboldalán. Ha szeretne ezen az oldalon is bejelentkezni, ezen a linken egy kattintással megteheti.

X