Regisztráció
 • 
Bejelentkezés
 •   •  twitterlogo •  rsslogo Hírcsatornák

BEJELENTKEZÉS



Kedves regisztrált látogatónk!

Felhívjuk figyelmét, hogy hosszú átmeneti időszak után mától csak e-mailcímével tud bejelentkezni oldalunkra. Amennyiben nem emlékszik, azonosítóját milyen címmel regisztrálta, írjon levelet munkatársainknak a hvg.hu@hvg.hu címre!

Ha még nem regisztrált a HVG Online rendszerében, akkor ide kattintva megteheti.

Ha elfelejtette jelszavát, akkor adja meg e-mail címét, majd kattintson ide és a kért e-mail címre kiküldjük a jelszóemlékeztetőt.

Ha szeretné újra megkapni a regisztrációja véglegesítéséhez szükséges aktivációs kódot, akkor adja meg e-mail címét, majd kattintson ide és a kért e-mail címre kiküldjük az aktivációs levelet.

HVG.HU \ IT | TUDOMÁNY

Már több mint 3 millióan internetezünk havonta

2008. március 14., péntek, 10:48
Szerző: hvg.hu


Fél év alatt 2 százalékpontot nőtt a 15-69 éves hazai lakosságon belül az internetezők aránya, így 2007 második félévében 41 százalékos az internet penetráció – több mint 3 millióan kapcsolódnak legalább havi rendszerességgel a világhálóra, a legalább hetente internetezők aránya pedig 37 százalék – írja az NRC Piackutató weboldalán

A jelenleg nem internetezők 1 százaléka biztos abban, hogy néhány hónapon belül elkezdi használni az internetet, további 4 százalékuk pedig valószínűnek tartja ezt. Ez – és az eddigi trendek – alapján a közeljövőben 2-3 százalékpontos növekedés várható az internetezők arányában.

Azok közül, akik nem fizettek elő otthoni internet kapcsolatra 10 százalék tervezi, hogy vásárol valamilyen hozzáférést. A jelenleg nem internetezők 4 százaléka gondolkodik az otthoni internet bevezetésén, míg azok körében, akik használják az internetet, de nincsen otthoni hozzáférésük, 29 százalék tervezi az internet-kapcsolat kiépítésén. Azok, akik döntöttek már a hozzáférés módját illetően, elsöprő többségben valamilyen szélessávú technológia bevezetésében gondolkodnakA hagyományos internetes tevékenységek – e-mailezés, böngészés, informálódás, online magazinok olvasása – mellett az internetezők mind nagyobb hányada használja az internet különböző, hasznos vagy éppen szórakoztató funkcióit. A legalább hetente internetező 14-69 évesek 64 százaléka használta már a világhálót álláskeresésre, hivatali ügyeket pedig 33 százalékuk intézett az interneten keresztül. Az előző félévhez képest jelentősen nőtt azok aránya, akik pénzügyeiket online módon intézik – a korábbi 27 százalék helyett az év végén már 33 százalék az online bankolók aránya.

Internet használat
A chatet egyre inkább felváltja az online telefonálás – az internetezők 58 százaléka szokott hangátvitellel kommunikálni az interneten – ez az arány 9 százalékponttal magasabb, mint fél évvel korábban. Ugyancsak dinamikusan nő a blogok népszerűsége: 50 százalék olvas ilyen jellegű tartalmakat, saját blogja pedig a netpolgárok 12 százalékának van.

Videómegosztó szájtokat minden második internetező látogat legalább alkalmanként – 18 százalék pedig már legalább egyszer fel is töltött valamilyen videót az internetre. Folyamatosan nő az interneten rádiót hallgató, tévéadást nézők aránya is: rádiót 59 százalék hallgat a neten, a tévézést pedig 32 százalék próbálta már ki az interneten keresztül.

Az már nem újdonság, hogy az internetezők több mint kilenctizede használja a világhálót vásárlás előtti információgyűjtésre – komolyabb vásárlási döntés meghozatala előtt tájékozódik a gyártók, forgalmazók weboldaláról, a különböző összehasonlító honlapokról vagy éppen vásárlói fórumokról, ahol a termékek, szolgáltatások fogyasztói megoszthatják egymással pozitív, illetve negatív tapasztalatikat.

Az ugyanakkor kiemelendő, hogy fél év alatt jelentősen, 53-ról 62 százalékra nőtt azok aránya, akik kipróbálták már az online vásárlást. Több-kevesebb rendszerességgel azonban csak 36 százalékuk rendel termékeket, szolgáltatásokat az internetről. Online aukción a netezők 27 százaléka vett már részt, 16 százalékuk pedig vásárolt is ily módon. 2007 végére ugyancsak számottevően nőtt az online fizetést kipróbálók aránya: az internetezők 16 százaléka fizetett már bankkártyaszáma megadásával az interneten keresztül - írja az NRC felmérése.

« vissza az első oldalra


Már több mint 3 millióan internetezünk havonta




  Másolat Önnek


HIRDETÉS

Ön korábban már belépett a HVG csoport egyik weboldalán. Ha szeretne ezen az oldalon is bejelentkezni, ezen a linken egy kattintással megteheti.

X