Regisztráció
 • 
Bejelentkezés
 •   •  twitterlogo •  rsslogo Hírcsatornák

BEJELENTKEZÉS



Kedves regisztrált látogatónk!

Felhívjuk figyelmét, hogy hosszú átmeneti időszak után mától csak e-mailcímével tud bejelentkezni oldalunkra. Amennyiben nem emlékszik, azonosítóját milyen címmel regisztrálta, írjon levelet munkatársainknak a hvg.hu@hvg.hu címre!

Ha még nem regisztrált a HVG Online rendszerében, akkor ide kattintva megteheti.

Ha elfelejtette jelszavát, akkor adja meg e-mail címét, majd kattintson ide és a kért e-mail címre kiküldjük a jelszóemlékeztetőt.

Ha szeretné újra megkapni a regisztrációja véglegesítéséhez szükséges aktivációs kódot, akkor adja meg e-mail címét, majd kattintson ide és a kért e-mail címre kiküldjük az aktivációs levelet.

HVG.HU \ IT | TUDOMÁNY

Böngészőválasztás: a kicsik elégedetlenek

2010. március 09., kedd, 16:20
Szerző: MTI


Címkék: szoftver; Microsoft; böngésző; IE; szabad böngészőválasztás;

A Mozilla Alapítvány és az Opera Software szerint eredményes a Microsoft operációs rendszeriben márciustól bevezetett szabad böngészőválasztás. A szoftverválasztó ablakon keresztül a hétvégén több mint 50 ezren töltötték le a Firefox böngészőt, miközben az Opera legújabb változata iránt is megnőtt az érdeklődés. Az Avant, Flock, Green, Maxthon, Slim és a Sleipnir böngészők fejlesztői mégsem teljesen elégedettek.

Az Európai Bizottság nyomására a kiegyensúlyozottabb piaci verseny érdekében kényszerült a Microsoft európai részlege a rendszerfrissítésekkel érkező böngészőválasztó ablak megjelenítésére, amelyen keresztül az Internet Explorerrel együtt összesen 12 különböző szoftver közül lehet választani.

A választott böngészők arányáról a Microsoft májusig nem kíván adatokat közölni, azonban az Opera Software már most bejelentette, hogy a jelentősebb európai országokban, mint például Belgiumban, Franciaországban, Lengyelországban, Nagy-Britanniában és Spanyolországban háromszorosára emelkedett az Opera letöltéseinek száma - olvasható a Yahoo hírei között. A felkínált listában utolsóként szereplő Maxthon böngészőt mindezidáig több mint 300 millióan töltötték le világszerte, létezése viszont még mindig szinte alig észrevehető a legfrissebb webes statisztikák szerint.

"Az Opera legutóbbi, 10.5-ös változatára váltók azonnal észrevehetik az új szoftver nyújtotta előnyöket, elsősorban olyan környezetben, ahol korlátozott az internetkapcsolat sebessége" - mondta Falguni Bhuta, az Opera Software kommunikációs igazgatója. A fejlesztők szerint igazi áttörés akkor várható, ha mind a 200 millió európai Windows-alapú gép kijelzőjén megjelenik majd a böngészőválasztás.

Az Avant, Flock, Green, Maxthon, Slim és a Sleipnir böngészők fejlesztői azonban mégsem teljesen elégedettek, ugyanis az előugró ablakban elsőként a Chrome, a Firefox, a Safari, az Explorer és az Opera böngészői jelennek meg, a további lehetőségek csak a görgetősávra kattintva válnak láthatóvá.

 

KAPCSOLÓDÓ ANYAGOK:

1 HOZZÁSZÓLÁS
2010. március 9., 16:49 bandi0

én a helyükben örülnék, egy részükről még csak nem is hallottam.

Véleménye van? Ossza meg velünk!


Böngészőválasztás: a kicsik elégedetlenek




  Másolat Önnek


HIRDETÉS

Ön korábban már belépett a HVG csoport egyik weboldalán. Ha szeretne ezen az oldalon is bejelentkezni, ezen a linken egy kattintással megteheti.

X