Regisztráció
 • 
Bejelentkezés
 •   •  twitterlogo •  rsslogo Hírcsatornák

BEJELENTKEZÉS



Kedves regisztrált látogatónk!

Felhívjuk figyelmét, hogy hosszú átmeneti időszak után mától csak e-mailcímével tud bejelentkezni oldalunkra. Amennyiben nem emlékszik, azonosítóját milyen címmel regisztrálta, írjon levelet munkatársainknak a hvg.hu@hvg.hu címre!

Ha még nem regisztrált a HVG Online rendszerében, akkor ide kattintva megteheti.

Ha elfelejtette jelszavát, akkor adja meg e-mail címét, majd kattintson ide és a kért e-mail címre kiküldjük a jelszóemlékeztetőt.

Ha szeretné újra megkapni a regisztrációja véglegesítéséhez szükséges aktivációs kódot, akkor adja meg e-mail címét, majd kattintson ide és a kért e-mail címre kiküldjük az aktivációs levelet.

HVG.HU \ EGÉSZSÉG

Nem a hétfő a legrosszabb nap

2009. augusztus 26., szerda, 10:57
Szerző: Medipress


Címkék: matematika; legrosszabb nap; szavak;

Eddig azt hittük, hogy a hétfő az a nap, amikor a legnyomorultabbul érezzük magunkat, de kiderült, hogy a szerda a hét legrosszabb napja.

Ezt állítja két amerikai matematikus, akik 2,4 millió internetes blog szavait elemezték, mint például a Twittert, és kilenc fokozatú skálán osztályozták, mennyire pozitív töltetű szavakat használnak az emberek.

Christopher Danforth és Peter Dodds, a Vermont Egyetem professzorai az olyan szavaknak adtak 8 értéket, mint a szabad, a vidámság, a szivárvány és a szex. Az árulás, kegyetlen, gyűlölet és szenvedés szavak 2-nél kevesebb pontot kaptak. Szombaton és vasárnap a vártnak megfelelően igen magas pontszámok jöttek ki, de meglepetésre a hétfő lett a hét második legvidámabb napja, részben azért, mert ilyenkor még él a hétvége emléke bennünk - jelentette a The Telegraph. Ezek az érzések azonban eltűnnek szerdára.

Danforth professzor hozzátette: "az emberek napi élménye némileg visszatükröződik a szavakban, melyeket használnak. Különösen igaz ez például a Twitter esetében, melyet körülbelül egy éve kísérünk figyelemmel.”


Nem a hétfő a legrosszabb nap




  Másolat Önnek



AJÁNLJUK MÉG
HIRDETÉS
VIDEÓK
további videók »

Ön korábban már belépett a HVG csoport egyik weboldalán. Ha szeretne ezen az oldalon is bejelentkezni, ezen a linken egy kattintással megteheti.

X