Regisztráció
 • 
Bejelentkezés
 •   •  twitterlogo •  rsslogo Hírcsatornák

BEJELENTKEZÉS



Kedves regisztrált látogatónk!

Felhívjuk figyelmét, hogy hosszú átmeneti időszak után mától csak e-mailcímével tud bejelentkezni oldalunkra. Amennyiben nem emlékszik, azonosítóját milyen címmel regisztrálta, írjon levelet munkatársainknak a hvg.hu@hvg.hu címre!

Ha még nem regisztrált a HVG Online rendszerében, akkor ide kattintva megteheti.

Ha elfelejtette jelszavát, akkor adja meg e-mail címét, majd kattintson ide és a kért e-mail címre kiküldjük a jelszóemlékeztetőt.

Ha szeretné újra megkapni a regisztrációja véglegesítéséhez szükséges aktivációs kódot, akkor adja meg e-mail címét, majd kattintson ide és a kért e-mail címre kiküldjük az aktivációs levelet.

HVG.HU \ EGÉSZSÉG

Csábító mozdulatok: milyen táncoshoz vonzódnak a nők?

2010. szeptember 09., csütörtök, 11:45 • Utolsó frissítés: 2010. szeptember 09., csütörtök, 11:59
Szerző: MTI


Címkék: tánc; férfi; vonzó;

Brit kutatók elkészítették az első alapos elemzését azoknak a táncmozdulatoknak, amelyek vonzóvá teszik a férfiakat a nők szemében.

Hullik a haja, kopaszodik?
Hirdetés

A brit tudományos akadémia, a Royal Society Biology Letters című szakfolyóiratában szerdán jelent meg a tanulmány, amelyben a newcastle-i Northumbria Egyetem pszichológusai közölték eredményüket. Eszerint a nők érdeklődését leginkább felkeltő mozdulatok a test középső része, a törzs, a vállak és a nyak mozgásával vannak kapcsolatban, és az egészség, a lendület és az erő elsődleges jeleit hordozzák.

Nick Neave és csoportja 19, nem profi táncos férfi mozgását filmezte le 12 kamerával. Az önkéntesek testére fényvisszaverő jelzőket helyeztek el, így táncoltak szokványos dobalapritmusra. A rögzített mozgást azután átalakították olyan számítógépes animációvá, melyen csupán egy arc, nem és öltözék nélküli, rajzfilmjellegű figura volt látható. A felvételekből készült 15 másodperces klipeket 37 heteroszexuális nőnek mutatták meg, akik értékelték a táncos avatárokat. Kiderült, hogy a nők számára az a táncos vonzóbb, aki a törzsével, vállával, nyakával végez változatos mozdulatokat, és kevésbé tetszik nekik az, aki inkább csak a kezét, lábát használja tánc közben.

Neave úgy véli, kísérletük új alapokra helyezte az ilyen jellegű kutatásokat, mert az avatárok semlegessége nem terelte más irányba az értékelést végző nők ítélőképességét. "A törzs, a nyak és a vállak mozgása az erőről, a hajlékonyságról és a vitalitásról bocsát ki jeleket" - magyarázta a kutatásvezető.


Csábító mozdulatok: milyen táncoshoz vonzódnak a nők?




  Másolat Önnek



AJÁNLJUK MÉG
HIRDETÉS
VIDEÓK
további videók »

Ön korábban már belépett a HVG csoport egyik weboldalán. Ha szeretne ezen az oldalon is bejelentkezni, ezen a linken egy kattintással megteheti.

X