Regisztráció
 • 
Bejelentkezés
 •   •  twitterlogo •  rsslogo Hírcsatornák

BEJELENTKEZÉS



Kedves regisztrált látogatónk!

Felhívjuk figyelmét, hogy hosszú átmeneti időszak után mától csak e-mailcímével tud bejelentkezni oldalunkra. Amennyiben nem emlékszik, azonosítóját milyen címmel regisztrálta, írjon levelet munkatársainknak a hvg.hu@hvg.hu címre!

Ha még nem regisztrált a HVG Online rendszerében, akkor ide kattintva megteheti.

Ha elfelejtette jelszavát, akkor adja meg e-mail címét, majd kattintson ide és a kért e-mail címre kiküldjük a jelszóemlékeztetőt.

Ha szeretné újra megkapni a regisztrációja véglegesítéséhez szükséges aktivációs kódot, akkor adja meg e-mail címét, majd kattintson ide és a kért e-mail címre kiküldjük az aktivációs levelet.

HVG.HU \ EGÉSZSÉG

Újabb H1N1-áldozat Romániában

2011. január 18., kedd, 13:09
Szerző: MTI


Címkék: H1N1; Románia;

Kettőre nőtt kedden Romániában a H1N1-es típusú influenza idei halálos áldozatainak száma; a második áldozat egy 29 éves nő volt.

Kettőre nőtt Romániában a H1N1 idei halálos áldozatainak száma, miután kedden egy fiatal nő hunyt el. Előző nap a kelet-romániai Jászvásár (Iasi) városban egy 60 éves férfi halt meg, akinek egyéb súlyos betegségei is voltak már. A férfi már december végén észlelte magán a vírus tüneteit, azt követően, hogy hazatért Egyiptomból. 

A 29 éves nő ugyanabban a városban élt, és szorult kórházi ápolásra azt követően, hogy az újvírussal való megfertőződés nyomán súlyosbodtak a korábban már meglévő krónikus betegségei. A nő szombaton halt meg, s keddre mutatták ki a vizsgálatok, hogy őt is az újvírus fertőzte meg. 

A Iasi megyei tisztiorvosi szolgálat közölte, hogy kelet-romániai városban további két személyt is megfertőzött a H1N1 vírus. Egy 34 éves nőről van szó, aki nemrég tért haza Olaszországból, valamint egy 30 éves férfiról, aki a romániai városban fertőződött meg az újvírussal. Mindkét páciens állapota kielégítő, közülük csak a nő szorul kórházi ápolásra. Romániában tavaly a téli influenzaszezonban több mint százan haltak meg az új influenza következtében.


Újabb H1N1-áldozat Romániában




  Másolat Önnek


ÁLLÁSOK
tovább a jobline.hu-ra »
AJÁNLJUK MÉG
HIRDETÉS
VIDEÓK
további videók »

Ön korábban már belépett a HVG csoport egyik weboldalán. Ha szeretne ezen az oldalon is bejelentkezni, ezen a linken egy kattintással megteheti.

X