Regisztráció
 • 
Bejelentkezés
 •   •  twitterlogo •  rsslogo Hírcsatornák

BEJELENTKEZÉS



Kedves regisztrált látogatónk!

Felhívjuk figyelmét, hogy hosszú átmeneti időszak után mától csak e-mailcímével tud bejelentkezni oldalunkra. Amennyiben nem emlékszik, azonosítóját milyen címmel regisztrálta, írjon levelet munkatársainknak a hvg.hu@hvg.hu címre!

Ha még nem regisztrált a HVG Online rendszerében, akkor ide kattintva megteheti.

Ha elfelejtette jelszavát, akkor adja meg e-mail címét, majd kattintson ide és a kért e-mail címre kiküldjük a jelszóemlékeztetőt.

Ha szeretné újra megkapni a regisztrációja véglegesítéséhez szükséges aktivációs kódot, akkor adja meg e-mail címét, majd kattintson ide és a kért e-mail címre kiküldjük az aktivációs levelet.

HVG.HU \ EGÉSZSÉG

A csírák okozták a hasmenésjárványt

2011. június 10., péntek, 11:16 • Utolsó frissítés: 2011. június 10., péntek, 12:07
Szerző: hvg.hu/MTI


Címkék: E.coli fertőzés; hasmenéses járvány; csíra;

A legfrissebb adatok szerint mégis a korábban egyszer már gyanúsnak ítélt növényi csírák, illetve közelebbről a babcsírák terjesztették el a hasmenéses járványt Németországban - közölték a német hatóságok.

"A babcsíra volt" - jelentette ki Reinhard Burger, a Robert Koch Intézet vezetője, aki szerint akik csírát fogyasztottak, kilencszer gyakrabban kapták el a véres hasmenéssel járó fertőzést. Az intézet feloldotta az uborka, paradicsom, illetve a saláta fogyasztására vonatkozó figyelmeztetést, de a csírákkal kapcsolatos figyelmeztetés továbbra is érvényben marad - jelentette a BBC.

Bár a korábban egyszer már "meggyanúsított" alsó-szászországi gazdaságból származó növényeken végzett tesztek egyike sem volt pozitív, a járványügyi vizsgálat elég bizonyítékkal szolgál a következtetések levonásához - tette hozzá Burger.

Korábban a járványt okozó kólibaktérium eredetére vonatkozó kutatások arra az eredményre jutottak, hogy a kórokozó Spanyolországból származó uborkákkal terjedt el Németországban, de ezt később az egészségügyi hatóságok cáfolták. Később több, szintén nem igazolt gyanú is napivlágot látott a hasmenésjárvány forrását illetően.

A járvány miatt szinte egész Európában kialakult pánik, illetve a zöldségfogyasztásban tapasztalt visszaesés gazdasági és diplomáciai konfliktusokat okozott. A korábban megvádolt spanyolországi uborkatermelők kártérítést követeltek, Oroszország pedig megtiltotta az EU-ból származó zöldségek importját. Az unió ezen a héten egy több mint 210 millió eurós támogatási csomagot állított össze azoknak a mezőgazdasági termelőknek, akiket kár ért a járvány miatt.

A Robert Koch intézet vezetője pénteken arra is felhívta a figyelmet, hogy a járványnak még nincs vége. Ráadásul egy hannoveri lap szerint már az sem kizárt, hogy a baktérium emberről emberre is terjedhet.A legfrissebb információk szerint eddig 29-en haltak bele a rendkívóül agresszív lefolyású betegségbe, és hozzávetőleg háromezren betegedtek meg a korábban ismeretlen baktériumtörzs okozta véres hasmenésben, amely az esetek jelentős részében veszélyes komplikációkat is okozott.

Megvan a felelős?

Fotó: MTI/EPA

KAPCSOLÓDÓ ANYAGOK:


A csírák okozták a hasmenésjárványt




  Másolat Önnek


ÁLLÁSOK
tovább a jobline.hu-ra »
AJÁNLJUK MÉG
HIRDETÉS
VIDEÓK
további videók »

Ön korábban már belépett a HVG csoport egyik weboldalán. Ha szeretne ezen az oldalon is bejelentkezni, ezen a linken egy kattintással megteheti.

X