Regisztráció
 • 
Bejelentkezés
 •   •  twitterlogo •  rsslogo Hírcsatornák

BEJELENTKEZÉS



Kedves regisztrált látogatónk!

Felhívjuk figyelmét, hogy hosszú átmeneti időszak után mától csak e-mailcímével tud bejelentkezni oldalunkra. Amennyiben nem emlékszik, azonosítóját milyen címmel regisztrálta, írjon levelet munkatársainknak a hvg.hu@hvg.hu címre!

Ha még nem regisztrált a HVG Online rendszerében, akkor ide kattintva megteheti.

Ha elfelejtette jelszavát, akkor adja meg e-mail címét, majd kattintson ide és a kért e-mail címre kiküldjük a jelszóemlékeztetőt.

Ha szeretné újra megkapni a regisztrációja véglegesítéséhez szükséges aktivációs kódot, akkor adja meg e-mail címét, majd kattintson ide és a kért e-mail címre kiküldjük az aktivációs levelet.

Megfeküdte a válság a Burger King gyomrát

2009. október 29., csütörtök, 17:14 • Utolsó frissítés: 2009. október 29., csütörtök, 17:14
Szerző: hvg.hu


Címkék: gyorsétterem; McDonald's; Burger King;

A Burger King nehezebben viseli a válságot főbb versenytársánál, a McDonald'snál. A világ második számú gyorséttermi láncolata elsősorban Európában és Ázsiában veszített vásárlóiból, s egyelőre beláthatatlanok a további piaci fejlemények.

A társaság adózott eredménye 47 millió dollár, részvényarányosan 34 cent volt a szeptemberrel végződött első üzleti negyedévben az egy évvel korábbi 50 milliót, 36 centet követően. A bevétel 5 százalékkal 637 millió dollárra csökkent. Elemzők 37 cent nyereséget, és 653 millió dollárt bevételt vártak. A profitráta viszont javult, 13 százalékra 12,6 százalékról az élelmiszerek árának csökkenése miatt.
   
Október elején a McDonald's arról számolt be, hogy globális értékesítése  3,8 százalékkal nőtt a harmadik negyedévben a meglévő éttermeit figyelembe véve. Ugyanez a Burger Kingnél 2,9 százalékkal csökkent.


Megfeküdte a válság a Burger King gyomrát




  Másolat Önnek


ÁLLÁSOK
tovább a jobline.hu-ra »
AJÁNLJUK MÉG
  • Peppers!: inkább egyszerű, mint nagyszerű

    Szállodasoron tett körutunk legújabb állomásán visszatértünk a Dunakorzóra. Ezúttal a Budapest Marriott Hotel Peppers! Mediterranean Grill éttermében jártunk.

  • Két férfi, egy eset - fotó

    Két férfi - Yang Zhi Jun és Vincent Astier. Két étterem – Rickshaw Restaurant és Brasserie Royale. Két ízvilág – távol-keleti és francia.

  • Senki nem marad éhen

    Ismét nemzetközi vizekre evezünk a dunaparti Intercontinental Corso éttermének német főszakácsa, Ulf Burbach vezetésével.

VIDEÓK
további videók »

Ön korábban már belépett a HVG csoport egyik weboldalán. Ha szeretne ezen az oldalon is bejelentkezni, ezen a linken egy kattintással megteheti.

X