Regisztráció
 • 
Bejelentkezés
 •   •  twitterlogo •  rsslogo Hírcsatornák

BEJELENTKEZÉS



Kedves regisztrált látogatónk!

Felhívjuk figyelmét, hogy hosszú átmeneti időszak után mától csak e-mailcímével tud bejelentkezni oldalunkra. Amennyiben nem emlékszik, azonosítóját milyen címmel regisztrálta, írjon levelet munkatársainknak a hvg.hu@hvg.hu címre!

Ha még nem regisztrált a HVG Online rendszerében, akkor ide kattintva megteheti.

Ha elfelejtette jelszavát, akkor adja meg e-mail címét, majd kattintson ide és a kért e-mail címre kiküldjük a jelszóemlékeztetőt.

Ha szeretné újra megkapni a regisztrációja véglegesítéséhez szükséges aktivációs kódot, akkor adja meg e-mail címét, majd kattintson ide és a kért e-mail címre kiküldjük az aktivációs levelet.

HVG.HU \ GAZDASÁG

Egy százalékkal nőtt az első negyedévben az USA GDP-je

2008. június 26., csütörtök, 15:22
Szerző: MTI


Csütörtökön közzétett végleges adat szerint az Egyesült Államok hazai összterméke (GDP) éves szinten egy százalékkal nőtt az idei első negyedében. A kormányzat előzetes adatként 0,9 százalékos növekedést jelzett.

Key Account Sales Specialist
Álláshirdetés

Az előzetes elemzői várakozás is egy százalékra vonatkozott. Az adat felfelé módosítása kedvező hír az amerikai gazdaságról, különösen az első, áprilisban adott negyedéves 0,6 százalékos kormányzati GDP-növekedési becslést követően. Mi több, az elmúlt év utolsó negyedében 0,6 százalékos volt a véglegesített évesített GDP-növekedési adat.

Elemzők szerint mindazonáltal az amerikai gazdaság gyenge teljesítményt nyújt. A kereskedelmi minisztérium az egy százalékos növekedést elsősorban az erősödő lakossági fogyasztásnak és a javuló exportnak tulajdonítja.

A lakossági fogyasztás, amely az amerikai gazdaság teljesítményében mintegy kétharmados részarányt képvisel, az első negyedévben 1,1 százalékkal növekedett. Növekedését a Reuters szerint sokban segítette az egészségügyi "fogyasztás" bővülése. Az idei első negyedévi fogyasztói kiadások szintje az Egyesült Államokban a növekedés dacára is 2001. második negyedévi szintjét épp hogy meghaladja, márpedig akkor az amerikai gazdaság recessziós szakaszban volt.

KAPCSOLÓDÓ ANYAGOK:

Az első lépés Európában  (x)
Az első lépés Európában (x)

A CBTC (China Brand Trade Center) a közép-kelet-európai vállalkozások és Kína felé nyitó cégek elsőszámú üzleti platformja.


Egy százalékkal nőtt az első negyedévben az USA GDP-je




  Másolat Önnek


ÁLLÁSOK
tovább a jobline.hu-ra »
HIRDETÉS
BUXemlekedett+0.53%16413.44
MOLcsökkent-1.25%15 410 HUF
MTELEKOMemlekedett+0.93%436 HUF
OTPemlekedett+3.17%3 520 HUF
RICHTERcsökkent-0.70%35 300 HUF
NASDAQcsökkent-1.852837.53
S&P 500csökkent-2.861317.82
FTSEemlekedett+1.485351.53
DAXemlekedett+24.056339.94
EUR299.25 HUF
GBP374.69 HUF
USD239.3 HUF
CHF249.19 HUF
összes részvény árfolyama »

Ön korábban már belépett a HVG csoport egyik weboldalán. Ha szeretne ezen az oldalon is bejelentkezni, ezen a linken egy kattintással megteheti.

X