Regisztráció
 • 
Bejelentkezés
 •   •  twitterlogo •  rsslogo Hírcsatornák

BEJELENTKEZÉS



Kedves regisztrált látogatónk!

Felhívjuk figyelmét, hogy hosszú átmeneti időszak után mától csak e-mailcímével tud bejelentkezni oldalunkra. Amennyiben nem emlékszik, azonosítóját milyen címmel regisztrálta, írjon levelet munkatársainknak a hvg.hu@hvg.hu címre!

Ha még nem regisztrált a HVG Online rendszerében, akkor ide kattintva megteheti.

Ha elfelejtette jelszavát, akkor adja meg e-mail címét, majd kattintson ide és a kért e-mail címre kiküldjük a jelszóemlékeztetőt.

Ha szeretné újra megkapni a regisztrációja véglegesítéséhez szükséges aktivációs kódot, akkor adja meg e-mail címét, majd kattintson ide és a kért e-mail címre kiküldjük az aktivációs levelet.

HVG.HU \ GAZDASÁG

Soros György bízik a kínai gazdaságban

2009. június 14., vasárnap, 10:58
Szerző: MTI


Címkék: válság; Kína; gazdaság; Soros György;

Soros György, a magyar származású milliárdos a kínai Shanghaidaily.com internetes újságnak azt nyilatkozta a hét végén, hogy bízik a kínai gazdaságban és hisz abban, hogy az ázsiai ország gyorsan túljut a gazdaságnövekedés megtorpanásának szakaszán. Soros nagyon érdekeltnek nevezte magát a kínai befektetésekben és "keresi a lehetőségeket".

A Soros Fund Management befektetési csoport vezetője az egyik nagy kínai befektetői csoport, a hainani HNA vezetőjével találkozott. A kínai sajtójelentés szerint Soros 50 millió dollárt fektetett a hainani befektetői csoport légitársaságába, a Hainan Airlines-ba.

A magyar származású üzletember szerint Kína jól járt az elmúlt időben, mert közvetlenül nem érintette a nemzetközi pénzügyi válság. "Pénzügyi intézményei szinte teljesen kimaradtak a válságból, mérlegeik jók, Kína arra törekedett, hogy elszámolásait a külfölddel kellő egyensúlyban tartsa és olyan állapotban maradjon, hogy ösztönözhesse a beruházásokat" - mondta Soros György. Ugyanakkor megjegyezte, hogy a kínai kivitelt hátrányosan érintette a válság, de az ország lépéseket tett az exporttevékenység finanszírozására és külföldi beruházásokra.

A kínai lap emlékeztet: májusban a kínai kivitel 26,4, a behozatal 25,2 százalékkal maradt el még az egy évvel korábbitól.

KAPCSOLÓDÓ ANYAGOK:


Soros György bízik a kínai gazdaságban




  Másolat Önnek



HIRDETÉS
BUXcsökkent-3.23%18825.36
MOLcsökkent-4.43%18 970 HUF
MTELEKOMemlekedett+0.57%531 HUF
OTPcsökkent-3.33%3 925 HUF
RICHTERcsökkent-4.20%37 315 HUF
NASDAQcsökkent-30.872896.36
S&P 500csökkent-14.111337.84
FTSEcsökkent-46.955848.52
DAXcsökkent-116.476672.33
EUR293.2577 HUF
GBP350.74 HUF
USD222.705 HUF
CHF242.51 HUF
összes részvény árfolyama »

Ön korábban már belépett a HVG csoport egyik weboldalán. Ha szeretne ezen az oldalon is bejelentkezni, ezen a linken egy kattintással megteheti.

X