Regisztráció
 • 
Bejelentkezés
 •   •  twitterlogo •  rsslogo Hírcsatornák

BEJELENTKEZÉS



Kedves regisztrált látogatónk!

Felhívjuk figyelmét, hogy hosszú átmeneti időszak után mától csak e-mailcímével tud bejelentkezni oldalunkra. Amennyiben nem emlékszik, azonosítóját milyen címmel regisztrálta, írjon levelet munkatársainknak a hvg.hu@hvg.hu címre!

Ha még nem regisztrált a HVG Online rendszerében, akkor ide kattintva megteheti.

Ha elfelejtette jelszavát, akkor adja meg e-mail címét, majd kattintson ide és a kért e-mail címre kiküldjük a jelszóemlékeztetőt.

Ha szeretné újra megkapni a regisztrációja véglegesítéséhez szükséges aktivációs kódot, akkor adja meg e-mail címét, majd kattintson ide és a kért e-mail címre kiküldjük az aktivációs levelet.

HVG.HU \ GAZDASÁG

A GM elindította a Saab felszámolását

2010. január 08., péntek, 18:50
Szerző: hvg.hu


Címkék: felszámolás; GM; Saab;

A Saab vezetősége és az anyavállalat, a General Motors (GM) megtette a vállalat felszámolásához vezető első formális lépéseket, a GM ugyanakkor megkezdte az értékesítési határidő lejárta előtt benyújtott ajánlatok vizsgálatát is.

Key Account Sales Specialist
Álláshirdetés

Három érdeklődő nyújtott be ajánlatot a Saab autógyárra az utolsó pillanatban: Bernard Ecclestone, a Forma-1 kereskedelmi jogainak tulajdonosa a Genii Capital luxemburgi befektetési társasággal közösen, a Spyker holland luxus sportkocsi gyártó vállalat, valamint Jan Nygren, a Saab légiipari üzletágának egykori menedzsere, a svéd honvédelmi minisztérium egykori magas rangú hivatalnoka, svéd befektetői körök támogatásával.
  
A Saab vezetősége eközben képviselőt nevezett ki a felszámolási folyamat élére, a General Motors pedig az átszervezésekre szakosodott AlixPartners tanácsadó vállalatot bízta meg a felszámolás lebonyolításával. A General Motors már korábban is folytatott együttműködést az AlixPartners vállalattal saját működésének átszervezése során.
  
"A GM a mai napon megbízta az AlixPartners vállalatot a Saab szabályszerű felszámolásának felügyeletével" - olvasható a GM közleményében. A Saab szóvivője szerint a vállalat sorsáról a döntés teljes egészében a GM kezében van. "Csak remélhetjük, hogy az ajánlatok eléggé meggyőzőek ahhoz, hogy a GM komolyan fontolóra vegye őket" - mondta.
  
A svéd kormány képviselői a jövő héten találkoznak a GM igazgatótanácsával Detroitban az ajánlattévők rendelkezésére álló hitelgaranciák tisztázására, illetve a felszámolási eljárás részleteinek megvitatására arra az esetre, ha az értékesítés nem járna sikerrel.
  
A GM december közepén jelentette be hivatalosan is a Saab felszámolását, miután kudarcba fulladtak a Spykerrel folytatott tárgyalások. A Spkyer később újabb, módosított ajánlatot tett. A GM ezután hosszabbította meg az ajánlatok elfogadásának határidejét, ami január 7-én csütörtökön járt le. A GM 2009 januárja óta keres vevőt veszteséges leányvállalatára.

A Saab 3400 főt foglalkoztat, de szakszervezeti adatok szerint felszámolása közvetve mintegy 8.000 munkahely elvesztésével járna. A General Motors előzőleg a svéd Koenigsegg luxus sportkocsi gyártóval folytatott tárgyalásokat a Saab eladásáról, de az visszalépett ajánlatától.

Az első lépés Európában  (x)
Az első lépés Európában (x)

A CBTC (China Brand Trade Center) a közép-kelet-európai vállalkozások és Kína felé nyitó cégek elsőszámú üzleti platformja.


A GM elindította a Saab felszámolását




  Másolat Önnek


APRÓHIRDETÉSEK
tovább az apronet.hu-ra »
ÁLLÁSOK
tovább a jobline.hu-ra »
HIRDETÉS
BUXemlekedett+0.53%16413.44
MOLcsökkent-1.25%15 410 HUF
MTELEKOMemlekedett+0.93%436 HUF
OTPemlekedett+3.17%3 520 HUF
RICHTERcsökkent-0.70%35 300 HUF
NASDAQcsökkent-1.852837.53
S&P 500csökkent-2.861317.82
FTSEemlekedett+1.485351.53
DAXemlekedett+24.056339.94
EUR299.25 HUF
GBP374.69 HUF
USD239.3 HUF
CHF249.19 HUF
összes részvény árfolyama »

Ön korábban már belépett a HVG csoport egyik weboldalán. Ha szeretne ezen az oldalon is bejelentkezni, ezen a linken egy kattintással megteheti.

X