Regisztráció
 • 
Bejelentkezés
 •   •  twitterlogo •  rsslogo Hírcsatornák

BEJELENTKEZÉS



Kedves regisztrált látogatónk!

Felhívjuk figyelmét, hogy hosszú átmeneti időszak után mától csak e-mailcímével tud bejelentkezni oldalunkra. Amennyiben nem emlékszik, azonosítóját milyen címmel regisztrálta, írjon levelet munkatársainknak a hvg.hu@hvg.hu címre!

Ha még nem regisztrált a HVG Online rendszerében, akkor ide kattintva megteheti.

Ha elfelejtette jelszavát, akkor adja meg e-mail címét, majd kattintson ide és a kért e-mail címre kiküldjük a jelszóemlékeztetőt.

Ha szeretné újra megkapni a regisztrációja véglegesítéséhez szükséges aktivációs kódot, akkor adja meg e-mail címét, majd kattintson ide és a kért e-mail címre kiküldjük az aktivációs levelet.

HVG.HU \ GAZDASÁG

Ecclestone cége feladta, a Spyker tovább tárgyal a Saab megvételéről

2010. január 26., kedd, 12:27 • Utolsó frissítés: 2010. január 26., kedd, 12:38
Szerző: hvg.hu


Címkék: General Motors; GM; Saab; Bernie Ecclestone; eladás; Spyker; Genii;

A Genii Capital befektetési csoport visszalépett a Saab megvásárlására tett ajánlatától, így egyedül a Spyker Cars folytat tárgyalásokat a General Motors autógyárral a svéd vállalat átvételéről.

Key Account Sales Specialist
Álláshirdetés

A Genii Capital vételi ajánlata mellett álló Bernie Ecclestone, a Forma-1 kereskedelmi jogainak tulajdonosa vasárnap még úgy nyilatkozott, hogy a Spyker jó pozícióban van a Saab megvásárlása, de ennek meghiúsulása esetén a Genii kész ismét lépéseket tenni az ügyben.

A General Motors vezérigazgatója, Ed Whitacre hétfőn kijelentette, hogy előrehaladott tárgyalásokat folytatnak a Spyker Cars vállalattal a Saab eladásáról, de a vállalat felszámolását ennek ellenére is folytatják.

„A Genii Capital úgy látja, hogy a Saab felszámolásának következő fázisa nem egyeztethető össze a szilárd üzleti alapok és a tranzakció lezárásának kondíciói iránt támasztott követelményeivel” – írja a Genii közleménye.

A GM tavaly december közepén döntött a Saab felszámolásáról, miután kudarcba fulladtak a Spykerrel folytatott tárgyalások. A Spkyer később újabb, módosított ajánlatot tett. A GM ezután hosszabbította meg az ajánlatok elfogadásának határidejét, ami január 7-én járt le. A GM 2009 januárja óta keres vevőt veszteséges leányvállalatára.

A Saab 3400 embert foglalkoztat, de szakszervezeti adatok szerint felszámolása közvetve mintegy 8000 munkahely elvesztésével járna. A GM, bár folytatja a tárgyalásokat az eladásról, már megkezdte a Saab felszámolását, de elbocsátásokra még nem került sor.

Az első lépés Európában  (x)
Az első lépés Európában (x)

A CBTC (China Brand Trade Center) a közép-kelet-európai vállalkozások és Kína felé nyitó cégek elsőszámú üzleti platformja.


Ecclestone cége feladta, a Spyker tovább tárgyal a Saab megvételéről




  Másolat Önnek


ÁLLÁSOK
tovább a jobline.hu-ra »
HIRDETÉS
BUXemlekedett+0.53%16413.44
MOLcsökkent-1.25%15 410 HUF
MTELEKOMemlekedett+0.93%436 HUF
OTPemlekedett+3.17%3 520 HUF
RICHTERcsökkent-0.70%35 300 HUF
NASDAQcsökkent-1.852837.53
S&P 500csökkent-2.861317.82
FTSEemlekedett+1.485351.53
DAXemlekedett+24.056339.94
EUR299.25 HUF
GBP374.69 HUF
USD239.3 HUF
CHF249.19 HUF
összes részvény árfolyama »

Ön korábban már belépett a HVG csoport egyik weboldalán. Ha szeretne ezen az oldalon is bejelentkezni, ezen a linken egy kattintással megteheti.

X