Regisztráció
 • 
Bejelentkezés
 •   •  twitterlogo •  rsslogo Hírcsatornák

BEJELENTKEZÉS



Kedves regisztrált látogatónk!

Felhívjuk figyelmét, hogy hosszú átmeneti időszak után mától csak e-mailcímével tud bejelentkezni oldalunkra. Amennyiben nem emlékszik, azonosítóját milyen címmel regisztrálta, írjon levelet munkatársainknak a hvg.hu@hvg.hu címre!

Ha még nem regisztrált a HVG Online rendszerében, akkor ide kattintva megteheti.

Ha elfelejtette jelszavát, akkor adja meg e-mail címét, majd kattintson ide és a kért e-mail címre kiküldjük a jelszóemlékeztetőt.

Ha szeretné újra megkapni a regisztrációja véglegesítéséhez szükséges aktivációs kódot, akkor adja meg e-mail címét, majd kattintson ide és a kért e-mail címre kiküldjük az aktivációs levelet.

HVG.HU \ GAZDASÁG

Soros szerint nem zárható ki a kettős recesszió veszélye

2010. június 10., csütörtök, 17:42


Címkék: gazdasági válság; Soros György; kettős recesszió;

Soros György szerint még messze nem jutottunk túl a nemzetközi pénzügyi válságon, mivel a rövid távú rendezéshez szükséges intézkedések éppen ellentétei voltak a hosszú távú rendezéshez szükséges intézkedéseknek, ami fokozza a kettős recesszió bekövetkezésének kockázatát.

Key Account Sales Specialist
Álláshirdetés

"Visszatekintve, az összeomlás olyan volt mint egy rossz álom" - mondta a milliárdos befektető szakember a bécsi nemzetközi pénzügyi intézet (Institute of International Finance) eseményén.

Beszédében kifejtette: "A pénzügyi rendszer összeomlása nagyon is valóságos volt és a bekövetkezett krízisnek messze nincs még vége. Tulajdonképpen a második felvonás csak most kezdődik, amikor a pénzpiacok kezdik elveszíteni bizalmukat a szuverén adósságlevelekben. A reflektorfény ugyan Görögországra és az euróra vetül, de hatás világszerte érezhető lesz."

Soros szerint a kialakult helyzet kísértetiesen emlékeztet a harmincas évekre: "A kormányok kénytelenek csökkenteni eladósodottságukat a pénzpiacok nyomására. Ez nagy valószínűséggel kettős recesszióba taszíthatja a világgazdaságot."

Soros György szerint különösen veszélyes eszközöknek számítanak a hitelezőket a hitelfelvevő nem-fizetővé válásától megvédeni hivatott államadósság-törlesztési kockázat biztosítására kínált hitelpiaci származékos csereügyletek (credit default swaps, CDS), amennyiben azokat nem eredeti céljuknak megfelelően fedezeti (hedging) eszközként alkalmazzák. Ezek a papírok gyakorlatilag "kilövési engedélyként" funkcionálnak olyanok kezében, akik nem rendelkeznek magával a biztosítani kívánt befektetési érdekeltséggel.

"A görög válság utóhatása világszerte érezhető lesz" - mondta Soros György, mivel szerinte az európai szuverén adósságtörlesztési válság a gazdasági fellendülés még törékeny szakaszában kényszeríti megszorításokra az unió tagországait.

"Nem zárható ki a kettős recesszió veszélye" - mondta. A szabályozási politikának szerinte az aktíva-buborékok képződésének megelőzését kellene szolgálnia, mivel saját egyensúlytalanságaik korrigálása idegen a pénzpiacok természetétől.

KAPCSOLÓDÓ ANYAGOK:

Az első lépés Európában  (x)
Az első lépés Európában (x)

A CBTC (China Brand Trade Center) a közép-kelet-európai vállalkozások és Kína felé nyitó cégek elsőszámú üzleti platformja.


Soros szerint nem zárható ki a kettős recesszió veszélye




  Másolat Önnek


ÁLLÁSOK
tovább a jobline.hu-ra »
HIRDETÉS
BUXemlekedett+0.53%16413.44
MOLcsökkent-1.25%15 410 HUF
MTELEKOMemlekedett+0.93%436 HUF
OTPemlekedett+3.17%3 520 HUF
RICHTERcsökkent-0.70%35 300 HUF
NASDAQcsökkent-1.852837.53
S&P 500csökkent-2.861317.82
FTSEemlekedett+1.485351.53
DAXemlekedett+24.056339.94
EUR299.25 HUF
GBP374.69 HUF
USD239.3 HUF
CHF249.19 HUF
összes részvény árfolyama »

Ön korábban már belépett a HVG csoport egyik weboldalán. Ha szeretne ezen az oldalon is bejelentkezni, ezen a linken egy kattintással megteheti.

X