Regisztráció
 • 
Bejelentkezés
 •   •  twitterlogo •  rsslogo Hírcsatornák

BEJELENTKEZÉS



Kedves regisztrált látogatónk!

Felhívjuk figyelmét, hogy hosszú átmeneti időszak után mától csak e-mailcímével tud bejelentkezni oldalunkra. Amennyiben nem emlékszik, azonosítóját milyen címmel regisztrálta, írjon levelet munkatársainknak a hvg.hu@hvg.hu címre!

Ha még nem regisztrált a HVG Online rendszerében, akkor ide kattintva megteheti.

Ha elfelejtette jelszavát, akkor adja meg e-mail címét, majd kattintson ide és a kért e-mail címre kiküldjük a jelszóemlékeztetőt.

Ha szeretné újra megkapni a regisztrációja véglegesítéséhez szükséges aktivációs kódot, akkor adja meg e-mail címét, majd kattintson ide és a kért e-mail címre kiküldjük az aktivációs levelet.

HVG.HU \ GAZDASÁG

Felgyorsult a gazdasági növekedés az euróövezetben

2010. szeptember 02., csütörtök, 12:30
Szerző: MTI


Címkék: GDP; euróövezet; gazdasági növekedés;

Felgyorsult a növekedés az euróövezetben az április-június közötti időszakban az Európai Unió statisztikai hivatalának második becslése szerint: a GDP 1 százalékkal bővült az első negyedévhez képest, a leggyorsabb ütemben több mint három év óta.

Bíztató jel, hogy a háztartások fogyasztása rekordmértékben, 0,5 százalékkal nőtt. Ekkora emelkedésre utoljára még a válság előtti "békeidőben”, 2007 utolsó negyedévében volt példa. A beruházások 1,8 százalékkal gyarapodtak, míg az első negyedévben még 0,4 százalékkal zsugorodtak, az export viszont nem nőtt a korábban megszokott mértékben, jelezvén a külső kereslet gyengülését.

Elemzők szerint az euróövezetben akár tartós is lehet a fellendülés, mivel a most közzétett adatok szerint a gazdaságban kezdenek felülkerekedni a belső felhajtó erők, így a tizenhatok kevésbé sérülékenyek a külső kereslet esetleges gyengesége miatt.
 
Az Eurostat első becslése is 1 százalékos növekedésről szólt, és ennyit valószínűsítettek az elemzők is. Az első negyedévben 0,3 százalék volt a növekedés az előző három hónaphoz képest a felülvizsgált adatok szerint. Éves bázison 1,9 százalékkal nőtt a GDP az első negyedévi 0,8 százalékos bővülést követően, miközben az első becslésben még csak 1,7 százalékos növekedés szerepelt.

 

KAPCSOLÓDÓ ANYAGOK:


Felgyorsult a gazdasági növekedés az euróövezetben




  Másolat Önnek



HIRDETÉS
BUXcsökkent-1.37%19453.71
MOLcsökkent-1.71%19 850 HUF
MTELEKOMcsökkent-1.12%528 HUF
OTPcsökkent-1.81%4 060 HUF
RICHTERcsökkent-0.12%38 950 HUF
NASDAQemlekedett+11.372927.23
S&P 500emlekedett+1.991351.95
FTSEemlekedett+19.545895.47
DAXemlekedett+40.046788.80
EUR291.38 HUF
GBP347.1 HUF
USD219.56 HUF
CHF240.65 HUF
összes részvény árfolyama »

Ön korábban már belépett a HVG csoport egyik weboldalán. Ha szeretne ezen az oldalon is bejelentkezni, ezen a linken egy kattintással megteheti.

X