Regisztráció
 • 
Bejelentkezés
 •   •  twitterlogo •  rsslogo Hírcsatornák

BEJELENTKEZÉS



Kedves regisztrált látogatónk!

Felhívjuk figyelmét, hogy hosszú átmeneti időszak után mától csak e-mailcímével tud bejelentkezni oldalunkra. Amennyiben nem emlékszik, azonosítóját milyen címmel regisztrálta, írjon levelet munkatársainknak a hvg.hu@hvg.hu címre!

Ha még nem regisztrált a HVG Online rendszerében, akkor ide kattintva megteheti.

Ha elfelejtette jelszavát, akkor adja meg e-mail címét, majd kattintson ide és a kért e-mail címre kiküldjük a jelszóemlékeztetőt.

Ha szeretné újra megkapni a regisztrációja véglegesítéséhez szükséges aktivációs kódot, akkor adja meg e-mail címét, majd kattintson ide és a kért e-mail címre kiküldjük az aktivációs levelet.

HVG.HU \ GAZDASÁG

Percről percre a Malév agóniájáról

PERCRŐL PERCRE

Szerző: hvg.hu


Címkék: Malév; csőd; repülés; Malév-csőd;

66 év után péntek reggel leállt a Malév, miután egy Tel-Avivban tartózkodó gép felszállását csak akkor engedték volna, ha a társaság előre fizet. Az igazgatóság emiatt hajnalban úgy döntött, leállítja a még csődvédelem alatt álló Malévot. Több száz utas rekedt a reptéren, összesen 757 ezren bukhatják a pénzüket.

1 2 3 4 5 8 következő

idő 2012. február 03., péntek | 21:58

Leszállt az első Boeing Írországban

Nem sokkal este 10 óra után, 3 órával a felszállást követően landolt az első Malév-gép az írországi Shannon repülőterén - derül ki a flightradar24.com online radarképén. A HA-LOK lajstromjelű Boeing 737-800-ast további hét gép követi a légtérben, Budapestről legutóbb a HA-LOF lajstromú 737-600-as szállt fel.

  

idő 2012. február 03., péntek | 21:58

A Malév utolsó járata elhagyta Magyarországot

A Malév Írországba tartó 737-800-as típusú repülőgépe felszáll a Budapest Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtérről. Ez a gép volt a Malév utolsó járata, amely Helsinkiből indult, és reggel szállt le Budapesten.

A Malév utolsó járata is elhagyta Magyarországot

Fotó: MTI/Lakatos Péter

idő 2012. február 03., péntek | 20:49

Hatályba lépett a miniszteri rendelet

Megjelent a nemzeti fejlesztési miniszter rendelete a légiutas-szállítás rendkívüli feladatainak ellátása fejezeti kezelésű előirányzat felhasználásáról a Magyar Közlöny pénteki számában péntek este, és azonnal hatályba is lépett.

idő 2012. február 03., péntek | 20:45

A Budapest Airport köszönetet mond és figyelmeztet

A Budapest Airport köszönetét fejezi ki a Malév összes utasának, akik reggel 5 óra óta türelemmel és megértéssel működtek együtt a Malév és a Budapest Airport munkatársaival a nemzeti légitársaság leállását követően. Külön köszönetet mondanak repülőtéri partnereinek, a légitársaságoknak, a földi személyszállító társaságoknak, a vendéglátóipari és kereskedelmi szolgáltatóknak, akik a bajba jutott utasok segítségére siettek járatsűrítésekkel, nagyobb kapacitású repülőgépek beállításával, új járatok felajánlásával, buszjáratokkal és más rendkívüli szolgáltatásokkal.  

Azt tanácsolják az az utasoknak, hogy repülőjegyek foglalása esetén elővigyázatossággal járjanak el, és a légitársaságoknak csak a megfelelő engedélyekkel és szerződésekkel rendelkező járataira váltsanak jegyeket. A meg nem erősített járatokra való foglalásokból eredő károkért, illetve a légitársaságok ezekhez kapcsolódó marketing ajánlataiért a Budapest Airport természetesen nem tud felelősséget vállalni.

idő 2012. február 03., péntek | 19:36

Használhatók, de már nem adnak ki újabb Malév-Citibank hitelkártyát

A Malév-Citibank közös márkajelzésű hitelkártyák elektronikus fizetési eszközként továbbra is változatlan szerződési feltételek mellett működnek; a kártyák értékesítését azonban felfüggesztették.

idő 2012. február 03., péntek | 19:18

Elindultak a lízingelt Boeingek Magyarországról

Elindultak Magyarországról az ILFC lízingcég által visszarendelt Boeingek. Hatot az amerikai Arizonába szállítanak, hogy ott szétszereljék őket. Információink szerint "nagy valószínűséggel" magyar pilóták vezetik a gépeket.

idő 2012. február 03., péntek | 17:30

Csak új jegyek foglalásában segíthetnek az utazási irodák

Az utazási irodáknak a Malév-jegyekre szóló foglalásokat átfoglalni, törölni, jegyet módosítani és visszatéríteni nincs jogosultsága, az utasok csak újonnan megváltott, más légitársaságok járataira szóló jegyekkel utazhatnak.

idő 2012. február 03., péntek | 17:21

6 után indulnak Dublinba a Malév-gépek

A legfrissebb információk szerint 18 és 19 óra között indulnak el az írországi Shannonba a Malév flottájának gépei. Eredetlieg 17 órakor indult volna az első, de egyelőre bizonytalan az indulás. A gépek negyedóránként követik egymást.

idő 2012. február 03., péntek | 17:00

Így tudták meg a dolgozók, hogy leáll a Malév

Fotó: Budapest Airport

idő 2012. február 03., péntek | 16:58

Az Orangeways is segít

Az Orangeways menetrend szerinti buszjáratain öt napon keresztül ingyen utaztatja - a szabad jegyek függvényében - azokat az érvényes Malév-jeggyel rendelkező utasokat, akik a légitársaság leállása miatt nem tudtak eljutni úti céljuk helyszínére.

1 2 3 4 5 8 következő
Az első lépés Európában  (x)
Az első lépés Európában (x)

A CBTC (China Brand Trade Center) a közép-kelet-európai vállalkozások és Kína felé nyitó cégek elsőszámú üzleti platformja.

37 HOZZÁSZÓLÁS, MELYEK KÖZÜL A LEGFRISSEBBEK:
2012. február 4., 20:19 pelbart

Saját reptér nélkül életképtelen egy kis légitársaság. Csak a reptér tudja eltartani a nemzeti légitársaságokat, szerte a világban. Az idegen gépek kiszolgálásából lehet fedezni a nemzeti működését.

2012. február 4., 17:58 Farkas Robert

2007-2010 között 100 Milliárt Ft ...
az havonta: kb 36 hónap de legyen 25 hónap .. 100 milliárd / 25 = 4milliárd / hó :D
Mennyibe Kerül a TEK havonta ? Menniybe kerül az új kormányhivatalok / parlament / Orbán holdudvarának finanszírozása / hó ?
Számolni tudni kellene, nem fröcsögni itt elkúrásról meg ilyenek ...
Nem veszik észre, hogy az elősző kormány (GY.F.) által elkúrt dolgokhoz az EU még türelmesen állt hozzá, mert jött egy Bajnai, aki tett is valamit ?
A Másik : Népszavazaás döntött az EU-ról, melynek időpontját FIDESZ-ék vették törvénybe ...
A FIDESZ legjobb taktikája a saját ciklusán átívelő törvény hatályba lépés. Lásd 50%-feletti hiánynál nem lehet hiánynövelő költségvetés.
Ez ugye szép és jó. Pontosabban jól hangzik. Hiszen 2016-tól lép érvénybe, pontosan a következő kormány ciklusának második felében, pontosan úgy ahogyan 13-ik havi nyugdíj, az EU népszavazás, a kötelező magánnyugdípénztár ...
Mindegy, aki rájuk szavazott és hisz nekik, az tegye, én ahogy tudok elhúzok innen ...

2012. február 4., 14:57 Hagyómiki

Somody Tilda

Legalább tisztában lennél a dolgokkal.
Nem most decemberben és nem 110 milliárdot kapott

Szabálytalanul kapott 100 milliárd forintot a Malév

2012. január 9. 19:17. | Kategória: Budapesti Hírek | Még több Gazdaság hírei, Malév | 0 Hozzászólás
Szabálytalanul kapott 100 milliárd forint állami támogatást a Malév – állapította meg az Európai Bizottság. A döntés az állami légitársaság végét jelentheti, ugyanis vissza kell fizetnie a pénzt, igaz nem azonnal. A fejlesztési minisztérium szerint változatlanul kiemelt cél egy budapesti központú nemzeti légitársaság működtetése.
Az Európai Bizottság a százmilliárd forint – 2007 és 2010 között nyújtott – állami támogatást jogellenesnek nyilvánította és felszólította Magyarországot, hogy fizesse vissza a pénzt. A vizsgálatot kilenc hónappal ezelőtt a cég fapados konkurense, a Wizz Air kezdeményezte.

Cristina Arigho, az Európai Bizottság szóvivője elmondta, hogy a magyar hatóságoknak kell dönteniük arról, milyen formában és ütemben történjen a visszafizetés, továbbá azt is a magyar félnek kell kiszámolnia, hogy pontosan mekkora összegről van szó. A Bizottság utólagos közleményében ezzel szemben az áll: a kormánynak négy hónapon belül össze kell gyűjtenie a támogatás összegét.

A Malév sokmilliárdos adósságot és veszteséget görget maga előtt, így a 100 milliárdos állami támogatás miatti uniós elmarasztalás a légitársaság végét jelentheti. A Malévra nézve nem jelent azonnali fizetési kötelezettséget az EU határozata, így működése zavartalan, a járatai menetrend szerint közlekednek.

2012. február 4., 14:50 Hagyómiki

SzabAn
"èlvezem a nemzeti busongók hozzászólásait"

Már nem sokáig fogod élvezni a busongást mert az MSZP-SZDSZ mindent szétprivatizált az energia szektortól a Budapest Airportig
Postabanktól Antenna Hungáriáig.
Amit nem tudott, arra meg adósságot vett fel, de ha ez sem elég az EU megoldja, hogy ne lehessen megmenteni a MALÉVET

A piac ugyis meindent megold mondják a liberálisok.
JA, megoldotta.....

EU-s kampányszlogennel válaszolva inkább nyissál cukrászdát Bécsben

2012. február 4., 14:50 Somody Tilda

Lehetett tudni,hogy ez következik be.
Decemberben staférúmózta ki a kormány,110-míllíárdal a malévot.
Nagyon hasonlít a POSTA BANKHOZ.Kár itt találgatni,nagyon sántít ez a sok hű hó .
Szerintem gondolkodni kellene,ez a mi nem is kicsi pénzünk.

További 32 hozzászólás megtekintése »
Véleménye van? Ossza meg velünk!


Percről percre a Malév agóniájáról




  Másolat Önnek


ÁLLÁSOK
tovább a jobline.hu-ra »
HIRDETÉS
BUXemlekedett+1.22%16479.22
MOLcsökkent-0.54%15 715 HUF
MTELEKOMcsökkent-0.47%428 HUF
OTPemlekedett+3.91%3 429 HUF
RICHTERemlekedett+2.51%36 600 HUF
NASDAQcsökkent-34.902778.79
S&P 500csökkent-9.641295.22
FTSEcsökkent-70.765267.62
DAXcsökkent-37.746271.22
EUR298.01 HUF
GBP368.89 HUF
USD233.23 HUF
CHF248.13 HUF
összes részvény árfolyama »

Ön korábban már belépett a HVG csoport egyik weboldalán. Ha szeretne ezen az oldalon is bejelentkezni, ezen a linken egy kattintással megteheti.

X