Regisztráció
 • 
Bejelentkezés
 •   •  twitterlogo •  rsslogo Hírcsatornák

BEJELENTKEZÉS



Kedves regisztrált látogatónk!

Felhívjuk figyelmét, hogy hosszú átmeneti időszak után mától csak e-mailcímével tud bejelentkezni oldalunkra. Amennyiben nem emlékszik, azonosítóját milyen címmel regisztrálta, írjon levelet munkatársainknak a hvg.hu@hvg.hu címre!

Ha még nem regisztrált a HVG Online rendszerében, akkor ide kattintva megteheti.

Ha elfelejtette jelszavát, akkor adja meg e-mail címét, majd kattintson ide és a kért e-mail címre kiküldjük a jelszóemlékeztetőt.

Ha szeretné újra megkapni a regisztrációja véglegesítéséhez szükséges aktivációs kódot, akkor adja meg e-mail címét, majd kattintson ide és a kért e-mail címre kiküldjük az aktivációs levelet.

HVG.HU \ GAZDASÁG

A pilóták harmadát kirúgnák a cseh nemzeti légitársaságtól

2012. február 06., hétfő, 10:39
Szerző: MTI


Címkék: légitársaság; légiközlekedés; CSA; Cseh Légitársaság;

Többszöri sikertelen kísérlet után ismét megpróbálkozik a CSA nemzeti légitársaság privatizációjával a cseh kormány. A társaságnál napirenden lévő átalakítás során száz pilótától megválnának.

A Tyden hetilap pénzügyminisztériumi forrásokra hivatkozva arról számolt be, hogy a tárca valamikor az első és a második negyedév fordulóján tervezi kiírni a pályázatot. A lap szerint már tárgyaltak Air France és a Korean Air képviselőivel a lehetséges eladásról. Hivatalos formában a minisztérium csak arról tájékoztatott, hogy két potenciális partner érdeklődött a CSA iránt, részleteket azonban nem közölt. 

"Egy stratégiai partner bevonása a kívánatos megoldás a CSA számára" - fejtette ki hétfőn a tárca szóvivője. 

Az egyebek mellett a Delta Air Lines és az Air France-KLM társaságokat magában foglaló Skyteam légi szövetséghez tartozó CSA tavaly több mint 600 millió korona, hozzávetőleg 33 millió dollár üzemi veszteséget halmozott fel tavaly. 

A társaságnál napirenden van az átalakítás, amelynek keretében a még megmaradt 300 pilótából további százat elbocsátanak, és megválnak a repülőgépek egyharmadától.

Az első lépés Európában  (x)
Az első lépés Európában (x)

A CBTC (China Brand Trade Center) a közép-kelet-európai vállalkozások és Kína felé nyitó cégek elsőszámú üzleti platformja.


A pilóták harmadát kirúgnák a cseh nemzeti légitársaságtól




  Másolat Önnek


ÁLLÁSOK
tovább a jobline.hu-ra »
HIRDETÉS
BUXemlekedett+0.53%16413.44
MOLcsökkent-1.25%15 410 HUF
MTELEKOMemlekedett+0.93%436 HUF
OTPemlekedett+3.17%3 520 HUF
RICHTERcsökkent-0.70%35 300 HUF
NASDAQcsökkent-1.852837.53
S&P 500csökkent-2.861317.82
FTSEemlekedett+1.485351.53
DAXemlekedett+24.056339.94
EUR299.25 HUF
GBP374.69 HUF
USD239.3 HUF
CHF249.19 HUF
összes részvény árfolyama »

Ön korábban már belépett a HVG csoport egyik weboldalán. Ha szeretne ezen az oldalon is bejelentkezni, ezen a linken egy kattintással megteheti.

X