Regisztráció
 • 
Bejelentkezés
 •   •  twitterlogo •  rsslogo Hírcsatornák

BEJELENTKEZÉS



Kedves regisztrált látogatónk!

Felhívjuk figyelmét, hogy hosszú átmeneti időszak után mától csak e-mailcímével tud bejelentkezni oldalunkra. Amennyiben nem emlékszik, azonosítóját milyen címmel regisztrálta, írjon levelet munkatársainknak a hvg.hu@hvg.hu címre!

Ha még nem regisztrált a HVG Online rendszerében, akkor ide kattintva megteheti.

Ha elfelejtette jelszavát, akkor adja meg e-mail címét, majd kattintson ide és a kért e-mail címre kiküldjük a jelszóemlékeztetőt.

Ha szeretné újra megkapni a regisztrációja véglegesítéséhez szükséges aktivációs kódot, akkor adja meg e-mail címét, majd kattintson ide és a kért e-mail címre kiküldjük az aktivációs levelet.

HVG.HU \ GAZDASÁG

A nap vesztese a Mol és az OTP részvénye volt

2012. február 22., szerda, 18:41 • Utolsó frissítés: 2012. február 22., szerda, 18:54
Szerző: MTI


Címkék: BÉT; tőzsde; BUX; tőzsdezárás;

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 136,92 pontos, 0,71 százalékos csökkenéssel, 19.055,70 ponton zárt szerdán.

Key Account Sales Specialist
Álláshirdetés

A részvénypiac forgalma 7,03 milliárd forint volt, a vezető részvények a Magyar Telekom kivételével csökkentek az előző napi záráshoz képest, a nap vesztese a magyar olajpapír és az OTP részvénye volt. Alacsony fogalom mellett az oldalazás volt a jellemző a budapesti börzére - mondta Mezei Ákos, a Buda-Cash Brókerház üzletkötője a szerdai tőzsdezárást követően. Szerinte a magyar piac mozgása igazodott a nemzetközi tendenciákhoz. Hozzátette: amennyiben a következő egy-két napon folytatódik  az árak csökkenése, úgy a befektetők profitrealizálásba kezdhetnek.

Varjú Péter, az Erste Befektetési Zrt. üzletkötője elmondta: a magyar értékpapírpiac nem reagált észrevehető módon a Magyarországnak szánt kohéziós támogatási pénzek kilátásba helyezett befagyasztására. Szerényen ugyan, de csökkenő árak és indexek jellemezték a nemzetközi piacokat. Kivétel ez alól az amerikai piac, amely csekély mértékben, de a pozitív tartományban mozog.

Fotó: Végel Dániel

Az üzletkötő azt mondta: alacsony forgalom mellett tovább folytatódott a korrekciós folyamat a budapesti börzén. A nap nyertese a Magyar Telekom volt, amely valamivel több mint 1 százalékkal növelte értékét. A vesztesek pedig a Mol és az OTP papírjai voltak, amelyek több mint 1 százalékot veszítettek értékükből.

A Mol 210 forinttal, 1,10 százalékkal 18 800 forintra csökkent, 1,2 milliárd forintos forgalomban. Az OTP-részvények ára 47 forinttal, 1,18 százalékkal 3.928 forintra esett, forgalmuk 4,7 milliárd forintot tett ki. A Magyar Telekom árfolyama 6 forinttal, 1,05 százalékkal 580 forintra erősödött, forgalma 524,5 millió forint volt.

A Richter-papírok árfolyama 170 forinttal, 0,45 százalékkal 38.000 forintra gyengült, a részvények forgalma 291,1 millió forintot ért el. A másik gyógyszeripari részvény, az Egis 159,8 millió forintos forgalom mellett 415 forinttal, 2,48 százalékkal 16 305 forintra csökkent.

A BUMIX 1287,31 ponton zárt szerdán, ez 10,56 pontos, 0,81 százalékos csökkenés a keddi záráshoz viszonyítva. A BÉT áruszekciójában a legtöbb határidős termény ára nem változott. Így a malmi búza márciusi jegyzése továbbra is 56 500 forint. A takarmánykukorica elszámoló ára márciusra 330 forinttal emelkedett, az új elszámoló ár 50 330 forint. Májusra pedig a termény ára 400 forintot csökkent, az új ár 51 500 forint.

A nagy olajtartalmú napraforgómag elszámoló ára ez év márciusára és májusra is nőtt. Sorrendben: 3000 illetve 1000 forintot emelkedett. Az új ár márciusra 117 000, míg májusra 116 000 forint.

Az első lépés Európában  (x)
Az első lépés Európában (x)

A CBTC (China Brand Trade Center) a közép-kelet-európai vállalkozások és Kína felé nyitó cégek elsőszámú üzleti platformja.


A nap vesztese a Mol és az OTP részvénye volt




  Másolat Önnek


HIRDETÉS
BUXemlekedett+0.89%16747.55
MOLemlekedett+1.44%16 210 HUF
MTELEKOMemlekedett+2.88%429 HUF
OTPemlekedett+0.43%3 535 HUF
RICHTERcsökkent-0.14%36 450 HUF
NASDAQcsökkent-8.132839.08
S&P 500emlekedett+0.641316.63
FTSEemlekedett+98.805403.28
DAXemlekedett+104.566435.60
EUR301.718 HUF
GBP375.17 HUF
USD238.126 HUF
CHF251.1 HUF
összes részvény árfolyama »

Ön korábban már belépett a HVG csoport egyik weboldalán. Ha szeretne ezen az oldalon is bejelentkezni, ezen a linken egy kattintással megteheti.

X