Regisztráció
 • 
Bejelentkezés
 •   •  twitterlogo •  rsslogo Hírcsatornák

BEJELENTKEZÉS



Kedves regisztrált látogatónk!

Felhívjuk figyelmét, hogy hosszú átmeneti időszak után mától csak e-mailcímével tud bejelentkezni oldalunkra. Amennyiben nem emlékszik, azonosítóját milyen címmel regisztrálta, írjon levelet munkatársainknak a hvg.hu@hvg.hu címre!

Ha még nem regisztrált a HVG Online rendszerében, akkor ide kattintva megteheti.

Ha elfelejtette jelszavát, akkor adja meg e-mail címét, majd kattintson ide és a kért e-mail címre kiküldjük a jelszóemlékeztetőt.

Ha szeretné újra megkapni a regisztrációja véglegesítéséhez szükséges aktivációs kódot, akkor adja meg e-mail címét, majd kattintson ide és a kért e-mail címre kiküldjük az aktivációs levelet.

HVG.HU \ GÓCPONTOK

Törökország nem biztos, hogy elfogadja az EU feltételeit

2004. december 17., péntek, 11:20 • Utolsó frissítés: 2004. december 17., péntek, 16:51
Szerző: MTI


A tervezetthez képest jelentős késéssel kezdődött meg Brüsszelben pénteken délelőtt az Európai Unió csúcsértekezletének második napja, miután Ankara szemmel láthatóan csalódottan fogadta az EU tárgyalási feltételeit.

Az EU soros elnöke, Jan Peter Balkenende holland miniszterelnök találkozott Jacques Chirac francia államfővel, Gerhard Schröder német kancellárral, valamint Tony Blair brit és Kosztasz Karamanlisz görög kormányfővel, illetve még ezt megelőzően Recep Tayyip Erdogan török miniszterelnökkel. Ezekről a tárgyalásokról egyelőre nem szivárgott ki semmi.

Melléklet
Mit nyerhet az Európai Unió Törökországgal? Mitől fél Európa? Mit teljesített Ankara a csatlakozás érdekében? Mit nem teljesített még Ankara? Olvassa el Törökországgal foglalkozó mellékletünket!
Ugyanakkor Balkenende és Erdogan éjszakai megbeszélésén a török politikus állítólag heves szemrehányásokat tett az EU-nak, hogy fontosabbnak tartják hatszázezer ciprusi görög, mint hetven millió török érdekeit.

A legfőbb vitás pont ugyanis az az EU-követelés, hogy Törökország ismerje el az idén májusban EU-taggá vált Ciprusi Köztársaságot.

A csúcs kiszivárogtatott záródokumentum-tervezete szerint az "EU üdvözli Törökország döntését" azon kiegészítő jegyzőkönyv aláírásáról, amely a török-EU társulási szerződést az Európai Unió tíz új tagállamára, köztük Ciprusra is kiterjesztené - s amely jogilag a szigetország török elismerését jelentené.

A gond azonban az, hogy ilyen "török döntés" egyelőre nincs. S különösen nincs szó arról, amit állítólag egy, a záróközleményhez csatolt holland nyilatkozattervezet tartalmaz, miszerint Erdogan már most, pénteken kézjegyével látná el ezt a jegyzőkönyvet.

A záródokumentum-tervezet értelmében a jövendőbeli csatlakozási egyezmény hosszú átmeneti időszakokat, sőt állandó jellegű védzáradékokat is tartalmazhat - azaz például a törököket hosszú időre is kizárhatnák a jelenlegi EU-országok munkaerőpiacáról. Korábban az EU még egyetlen más tagfelvételnél sem alkalmazott ilyen szigorú szabályokat.

KAPCSOLÓDÓ ANYAGOK:


Törökország nem biztos, hogy elfogadja az EU feltételeit




  Másolat Önnek


ÁLLÁSOK
tovább a jobline.hu-ra »

Ön korábban már belépett a HVG csoport egyik weboldalán. Ha szeretne ezen az oldalon is bejelentkezni, ezen a linken egy kattintással megteheti.

X