Regisztráció
 • 
Bejelentkezés
 •   •  twitterlogo •  rsslogo Hírcsatornák

BEJELENTKEZÉS



Kedves regisztrált látogatónk!

Felhívjuk figyelmét, hogy hosszú átmeneti időszak után mától csak e-mailcímével tud bejelentkezni oldalunkra. Amennyiben nem emlékszik, azonosítóját milyen címmel regisztrálta, írjon levelet munkatársainknak a hvg.hu@hvg.hu címre!

Ha még nem regisztrált a HVG Online rendszerében, akkor ide kattintva megteheti.

Ha elfelejtette jelszavát, akkor adja meg e-mail címét, majd kattintson ide és a kért e-mail címre kiküldjük a jelszóemlékeztetőt.

Ha szeretné újra megkapni a regisztrációja véglegesítéséhez szükséges aktivációs kódot, akkor adja meg e-mail címét, majd kattintson ide és a kért e-mail címre kiküldjük az aktivációs levelet.

HVG.HU \ GÓCPONTOK

Legalább huszonnyolc halott a szomáliai öngyilkos merényletekben

2008. október 29., szerda, 14:37 • Utolsó frissítés: 2008. október 29., szerda, 14:41
Szerző: MTI


Legkevesebb 28 - egyes források szerint 35 - halálos áldozatot követelt szerdán öt öngyilkos merénylet Szomália északi részén szemtanúk elmondása szerint.

Szomáliföld székhelyén, Hargeisában három, a szomszédos Puntland tartomány fővárosában, Bosassóban pedig két merénylő robbantotta fel magát szinte egy időben. Szemtanúk szerint Hargeisában egy elnökségi épület, egy ENSZ-hivatal és az etióp nagykövetség volt a merényletek célpontja. Itt egyes források szerint 25-en, más hírek szerint 30-an haltak meg. A nagykövetség négy etióp alkalmazottja is a halálos áldozatok között van. Az ottani ENSZ-képviselet forrásai és a helyi hatóságok azt közölték, hogy a sebesültek száma a százat is meghaladhatja.   

Bosassóban a merénylők két autóban robbantották fel magukat a puntlandi hírszerzés épületének közelében. Legalább hárman, egyes források szerint öten vesztették életüket. A kelet-afrikai ország teljes káoszba süllyedt a polgárháború 1991-es kezdete óta. A jelenlegi kormány 2004-ben jött létre az ENSZ segítségével, de képtelen megfékezni az erőszakot és felszámolni a szegénységet az országban.

Szomália politikai és humanitárius válságáról éppen szerdán, az összehangolt merényletsorozattal egy időben zajlott a régió államfőinek találkozója a kenyai Nairobiban. Az északi területek próbálnak elszakadni a kaotikus déli országrésztől. Puntland félautonóm irányítás alatt áll, az északnyugati Szomáliföld pedig 1991 óta küzd független államként való nemzetközi elismeréséért.

KAPCSOLÓDÓ ANYAGOK:


Legalább huszonnyolc halott a szomáliai öngyilkos merényletekben




  Másolat Önnek


APRÓHIRDETÉSEK
tovább az apronet.hu-ra »
ÁLLÁSOK
tovább a jobline.hu-ra »

Ön korábban már belépett a HVG csoport egyik weboldalán. Ha szeretne ezen az oldalon is bejelentkezni, ezen a linken egy kattintással megteheti.

X