szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

Hamarosan pályázatot ír ki a Virág cukrászda és a Kis Virág bérletére a szegedi önkormányzat – jelentette be a polgármester csütörtökön. Botka László többéves pereskedés után a város képviseletében nyitotta ki az üzlethelyiségeket.

A politikus emlékeztetett, hogy a Virág cukrászda műemlék épülete szimbolikus jelentőségű a szegedieknek, hiszen az 1879-es nagy árvíz után Tisza Lajos, Szeged újjáépítésének teljhatalmú királyi biztosa onnan irányította a munkálatokat. Az ingatlan húsz éve került magántulajdonba, majd több tulajdonosváltás következett, és végül 2010-ben tönkrement a cukrászdát akkor működtetető cég.

Az önkormányzat a felszámolási eljáráskor élt elővételi jogával, és megvásárolta a Virág cukrászda ingatlanát, illetve a Kis Virág bérleti jogát. Botka László szerint ez volt az egyetlen lehetőség arra, hogy a város előírja: az üzlethelyiségekben továbbra is cukrászdának kell működni.

MTI/Kelemen Zoltán Gergely

Perek sorozata indult, és négy évbe telt, mire az önkormányzat birtokba vehette az ingatlanokat – mondta a polgármester.

A közgyűlés már négy éve eldöntötte, hogy pályázaton választja ki a cukrászdák bérlőit, de a kiírást a mostani jogszabályokhoz kell igazítani, pontos leltárt és értékbecslést kell készíteni, ami egy-két hónapot is igénybe vehet.

A Virág cukrászdának otthont adó Új Zsótér-ház 1873-ban, a "nagyvíz" előtt épült. 1874 nyarán a Klauzál tér felőli földszintjén már cukrászda nyílt. 1922-ben a Temesváron nevezetes cukrász, Virágh Géza és testvérei vásárolták meg és tették híressé a nevüket viselő helyet. Az államosítás után rövidült a cukrászda neve Virágra.

MTI/Kelemen Zoltán Gergely
MTI/Kelemen Zoltán Gergely

A Klauzál tér másik oldalán van a Virág cukrászdához tartozó Kis Virág. Előbbi kényelmes időtöltést kínál, utóbbi inkább a gyors kiszolgálásra helyezi a hangsúlyt.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!