Regisztráció
 • 
Bejelentkezés
 •   •  twitterlogo •  rsslogo Hírcsatornák

BEJELENTKEZÉS



Kedves regisztrált látogatónk!

Felhívjuk figyelmét, hogy hosszú átmeneti időszak után mától csak e-mailcímével tud bejelentkezni oldalunkra. Amennyiben nem emlékszik, azonosítóját milyen címmel regisztrálta, írjon levelet munkatársainknak a hvg.hu@hvg.hu címre!

Ha még nem regisztrált a HVG Online rendszerében, akkor ide kattintva megteheti.

Ha elfelejtette jelszavát, akkor adja meg e-mail címét, majd kattintson ide és a kért e-mail címre kiküldjük a jelszóemlékeztetőt.

Ha szeretné újra megkapni a regisztrációja véglegesítéséhez szükséges aktivációs kódot, akkor adja meg e-mail címét, majd kattintson ide és a kért e-mail címre kiküldjük az aktivációs levelet.

HVG.HU \ ITTHON

Tizenkilencezer panel felújítására van pénz

2007. február 22., csütörtök, 19:41
Szerző: MTI


Az önkormányzati és területfejlesztési miniszter döntése alapján további 266, múlt évben beadott panel-felújítási pályázatot támogatnak, ez 3,3 milliárd forint állami támogatást jelent a 19 085 felújítandó lakás tulajdonosának - tájékoztatott a tárca.

Összesen 38 város 47 önkormányzata pályázott sikeresen, Budapest több kerületi önkormányzata is. A felújítási költségek harmadát az állam, újabb harmadát az illetékes önkormányzat állja, a harmadik részét kell a lakóknak fizetni.

A panelprogramot először 2001-ben hirdették meg. A benyújtott pályázatok száma minden évben növekedett: a kezdő évben 141 pályázatot adtak be, 2004-ben már 429, az elmúlt két esztendőben pedig alkalmanként 1500 pályázatot. A kezdeti hétezerről több mint tízszeresére nőtt a felújításra kérelmezett lakásszám.

Magyarországon mintegy 800 ezer panellakás található, amely több mint 2 millió embernek ad otthont. Területi eloszlásában meghatározó a közép-magyarországi régió, ahol közel 300 ezer a panellakások száma. A további 6 régióban egyenként 60-90 ezer panellakás található.

A miniszter 116 kémény felújítási pályázatra is támogatást hagyott jóvá 227 millió forint összegben. Ennek révén 3 200 lakásban korszerűsíthetik, tehetik biztonságosabbá a kéményeket.

A már beadott pályázatok közül még további ezer vár döntésre a tavasz és a nyár során.

KAPCSOLÓDÓ ANYAGOK:

MasterCarddal és Maestroval vásárolni kényelmes! (x)
MasterCarddal és Maestroval vásárolni kényelmes! (x)

A bankkártyás fizetés előnyeit Ön is nap mint nap élvezheti: pontos, gyors, biztonságos megoldás, és ráadásul kényelmes is, főleg, ha otthonról vásárol a kártyájával.


Tizenkilencezer panel felújítására van pénz




  Másolat Önnek


HIRDETÉS
VIDEÓK
további videók »

Ön korábban már belépett a HVG csoport egyik weboldalán. Ha szeretne ezen az oldalon is bejelentkezni, ezen a linken egy kattintással megteheti.

X