A FIB csatlakozik az Európai Szocialisták Pártjának azon kezdeményezéséhez, amely az Európai Unió tagállamainak kedvezményes áfakulcs bevezetését javasolja az óvszerekre - közölte az MSZP ifjúsági szervezetének vezetője.
Hozzátette, a Fiatal Baloldal szerint az, hogy az óvszerek nem a jelenlegi 20 százalékos áfa alá tartoznának, a társadalom nagyobb része számára elérhetőbbé tenné a védekezést a nem kívánt terhesség és a nemi betegségek ellen.
Varga László elmondta, a Fiatal Baloldal nap folyamán tartott AIDS-konferenciáján felszólalt Újhelyi Eszter, a Nemzeti AIDS-bizottság titkára, Kárpáti Sarolta, a Semmelweis Egyetem Bőr-, Nemikórtani és Bőronkológiai Klinikájának igazgatója és Zacher Gábor toxikológus. Mint mondta, a szakértők egyetértettek abban, hogy a prevenció eszközeit, forrásait bővíteni kell. Varga László szerint erősíteni kell a felvilágosítást és a szűrést is.
Az Egészségügyi Világszervezet (WHO) 1998-ban nyilvánította december elsejét az AIDS elleni világnappá, hogy felhívja a figyelmet a halálos betegség elleni védekezés fontosságára és a nemzetközi összefogásra.
Az AIDS, a szerzett immunhiányos tünetegyüttes, a HIV-fertőzés utolsó szakaszának tekintendő. A HIV-fertőzés vér, ondó, hüvelyváladék és anyatej útján terjed; elsősorban óvszer nélküli közösülés és közös tűvel történő injekciós kábítószer-használat után.
Az óvszer kedvezményes áfájáért kampányolnak fiatal baloldaliak
A Fiatal Baloldal (FIB) azt kezdeményezi, hogy az óvszerek 2009-től a kedvezményes, ötszázalékos általános forgalmi adókulcs alá tartozzanak - mondta Varga László, a szervezet elnöke szombaton az MTI-nek az AIDS elleni világnap alkalmából.
Magyar Péter: Még egyszer le fogok ülni négyszemközt Sulyok Tamással
A miniszterelnök újra meg fogja keresni a köztársasági elnököt, szerinte tud majd neki újdonságot mondani.
Új szóvivője van a mentőknek, be is mutatták Győrfi Pál utódját
Meccs közben zuhant a debreceni stadion pályájára egy füstölgő kamera
Nehézkes kezdés után 3-1-re verte a kazahokat a magyar fociválogatott
Hamar előnybe került az ellenfél, de a második félidőre feljavult a magyarok játéka.