Regisztráció
 • 
Bejelentkezés
 •   •  twitterlogo •  rsslogo Hírcsatornák

BEJELENTKEZÉS



Kedves regisztrált látogatónk!

Felhívjuk figyelmét, hogy hosszú átmeneti időszak után mától csak e-mailcímével tud bejelentkezni oldalunkra. Amennyiben nem emlékszik, azonosítóját milyen címmel regisztrálta, írjon levelet munkatársainknak a hvg.hu@hvg.hu címre!

Ha még nem regisztrált a HVG Online rendszerében, akkor ide kattintva megteheti.

Ha elfelejtette jelszavát, akkor adja meg e-mail címét, majd kattintson ide és a kért e-mail címre kiküldjük a jelszóemlékeztetőt.

Ha szeretné újra megkapni a regisztrációja véglegesítéséhez szükséges aktivációs kódot, akkor adja meg e-mail címét, majd kattintson ide és a kért e-mail címre kiküldjük az aktivációs levelet.

HVG.HU \ ITTHON

Gyurcsány az MSZP egyedüli elnökjelöltje

2009. március 06., péntek, 16:37
Szerző: MTI


Címkék: MSZP; Gyurcsány Ferenc; elnökjelölt;

Gyurcsány Ferenc már hivatalosan is az MSZP elnökjelöltje, miután a párt kongresszusi jelölőbizottságának pénteki ülésén megkapta a szükséges támogatást - tudta meg az MTI szocialista forrásból.

Gyurcsány Ferenc pártelnök mellett az MSZP Nógrád megyei elnöksége Szekeres Imre elnökhelyettest és Lendvai Ildikó parlamenti frakcióvezetőt is javasolta pártelnöknek, de egyikük sem vállalta a jelölést. A két elnökhelyettesi posztért három, a három alelnökiért négy jelölt szállhat versenybe a március 21-22-i kongresszuson.
 
Juhász Ferenc és Szekeres Imre jelenlegi elnökhelyettes mellett Lamperth Mónika, az elnöki kabinet vezetője is indul a posztért. Hiller István, Kiss Péter és Ujhelyi István mostani alelnök kihívója Mesterházy Attila elnökségi tag lesz. Az MTI úgy tudja, hogy az országos elnökség összetételében nem várható nagy változás.

Az országos testületek képviselőiből és a küldöttcsoportok megbízottjaiból álló jelölőbizottság a nap folyamán tartott ülésén meghallgatta a jelölteket, majd arról szavazott, hogy támogatja-e hivatalos jelöltté válásukat. Jelöltté az vállhatott, aki megkapta a testület egyharmadának támogatását. A jelölőbizottságban a küldöttek a csoport létszámának megfelelő arányú szavazati joggal rendelkeznek.
 
A március végi kongresszuson - a kétévente szokásos tisztújítás mellett - döntenek a párt 66 fős európai parlamenti (EP) választási listájáról. Az MSZP EP-listáját Göncz Kinga külügyminiszter, Herczog Edit és Gurmai Zita uniós képviselő vezeti.


KAPCSOLÓDÓ ANYAGOK:

MasterCarddal és Maestroval vásárolni kényelmes! (x)
MasterCarddal és Maestroval vásárolni kényelmes! (x)

A bankkártyás fizetés előnyeit Ön is nap mint nap élvezheti: pontos, gyors, biztonságos megoldás, és ráadásul kényelmes is, főleg, ha otthonról vásárol a kártyájával.


Gyurcsány az MSZP egyedüli elnökjelöltje




  Másolat Önnek


APRÓHIRDETÉSEK
tovább az apronet.hu-ra »
HIRDETÉS
VIDEÓK
további videók »

Ön korábban már belépett a HVG csoport egyik weboldalán. Ha szeretne ezen az oldalon is bejelentkezni, ezen a linken egy kattintással megteheti.

X