Regisztráció
 • 
Bejelentkezés
 •   •  twitterlogo •  rsslogo Hírcsatornák

BEJELENTKEZÉS



Kedves regisztrált látogatónk!

Felhívjuk figyelmét, hogy hosszú átmeneti időszak után mától csak e-mailcímével tud bejelentkezni oldalunkra. Amennyiben nem emlékszik, azonosítóját milyen címmel regisztrálta, írjon levelet munkatársainknak a hvg.hu@hvg.hu címre!

Ha még nem regisztrált a HVG Online rendszerében, akkor ide kattintva megteheti.

Ha elfelejtette jelszavát, akkor adja meg e-mail címét, majd kattintson ide és a kért e-mail címre kiküldjük a jelszóemlékeztetőt.

Ha szeretné újra megkapni a regisztrációja véglegesítéséhez szükséges aktivációs kódot, akkor adja meg e-mail címét, majd kattintson ide és a kért e-mail címre kiküldjük az aktivációs levelet.

HVG.HU \ ITTHON

Gémesi: a Fidesz nemzetpolitikai ügyekben lehetne szerényebb

2009. május 02., szombat, 16:23
Szerző: MTI


Címkék: Fidesz; Gémesi Ferenc; nemzetpolitika;

A Miniszterelnöki Hivatal nemzetpolitikáért felelős szakállamtitkára szerint a Fidesz nemzetpolitikai ügyekben lehetne szerényebb, miután a határon túli magyarokkal kapcsolatos megosztó politikája korábban nem volt eredményes.

Gémesi Ferenc azt követően nyilatkozott azt MTI-nek, hogy előző nap az Országgyűlés külügyi és határon túli magyarok bizottságának fideszes elnöke egy nemzetközi konferencián Csíkszeredában egyebek mellett arról beszélt: a magyar nemzetpolitika megújítása az új magyar kormány feladata lesz. Németh Zsolt szerint ennek középpontjába kell állítani a határon túli magyar közösségekkel való párbeszéd intézményének újbóli megteremtését. Mint mondta, a Magyar Állandó Értekezletet (MÁÉRT) gyakorlatilag megszüntette az eddigi magyarországi kormányzat.  

Gémesi Ferenc szerint örömteli, ha a Fidesz is kezdi belátni, hogy az a megosztó politika, amit az előző választásnál próbált ki korábban Romániában, nem folytatható. A mesterséges megosztást a magyar közösségek nem fogadják el, nem ez a célravezető politika - hangoztatta.
 
Németh Zsoltnak a párbeszéd intézményének újbóli megteremtéséről szóló kijelentésére utalva azt mondta: ők ennek a fórumait már az elmúlt három évben újrateremtették.
 
Gémesi Ferenc a MÁÉRT-re utalva közölte: ha valaki tudna mutatni két olyan ügyet, amelyet ez a testület döntött el, és konkrétan segítette a magyar közösségeket, azt nagy örömmel fogadná. Úgy vélte, a MÁÉRT nem volt más, mint egy politikai vitafórum, amely arról szólt, hogy leképezték a parlamenti politikai vitákat, és ebbe bevonták a határon túliakat.

Gémesi szerint mára sikerült különválasztani a parlamenti, a civil és a kormány hatáskörébe tartozó gyakorlati ügyeket. El lehet dönteni, hogy csinálunk egy látszatfórumot, vagy minden fórumot oda rendelünk, ahol az érdemi döntések meg tudnak születni - fogalmazott a szakállamtitkár.



KAPCSOLÓDÓ ANYAGOK:

MasterCarddal és Maestroval vásárolni kényelmes! (x)
MasterCarddal és Maestroval vásárolni kényelmes! (x)

A bankkártyás fizetés előnyeit Ön is nap mint nap élvezheti: pontos, gyors, biztonságos megoldás, és ráadásul kényelmes is, főleg, ha otthonról vásárol a kártyájával.


Gémesi: a Fidesz nemzetpolitikai ügyekben lehetne szerényebb




  Másolat Önnek


HIRDETÉS
VIDEÓK
további videók »

Ön korábban már belépett a HVG csoport egyik weboldalán. Ha szeretne ezen az oldalon is bejelentkezni, ezen a linken egy kattintással megteheti.

X