Regisztráció
 • 
Bejelentkezés
 •   •  twitterlogo •  rsslogo Hírcsatornák

BEJELENTKEZÉS



Kedves regisztrált látogatónk!

Felhívjuk figyelmét, hogy hosszú átmeneti időszak után mától csak e-mailcímével tud bejelentkezni oldalunkra. Amennyiben nem emlékszik, azonosítóját milyen címmel regisztrálta, írjon levelet munkatársainknak a hvg.hu@hvg.hu címre!

Ha még nem regisztrált a HVG Online rendszerében, akkor ide kattintva megteheti.

Ha elfelejtette jelszavát, akkor adja meg e-mail címét, majd kattintson ide és a kért e-mail címre kiküldjük a jelszóemlékeztetőt.

Ha szeretné újra megkapni a regisztrációja véglegesítéséhez szükséges aktivációs kódot, akkor adja meg e-mail címét, majd kattintson ide és a kért e-mail címre kiküldjük az aktivációs levelet.

HVG.HU \ ITTHON

Közép-Dunántúl: ötven százalékkal több influenzás megbetegedés

2009. december 14., hétfő, 18:26
Szerző: hvg.hu


Címkék: influenza; ÁNTSZ; H1N1; Bujdosó László;

A múlt héten 50-60 százalékkal emelkedett az előző hetihez képest az influenzás megbetegedések száma a közép-dunántúli régióban – mondta Bujdosó László, a régió tiszti főorvosa sajtótájékoztatón hétfőn Veszprémben.

Az influenzások többsége H1N1 vírussal fertőzött – közölte. A főorvos szerint a régió leginkább fertőzöttebb területei Komárom, Kisbér, Székesfehérvár, Ajka, Balatonfüred és környékük. Kevésbé mondható fertőzöttnek Dunaújváros és környéke – tette hozzá. Szerinte a régióban 100 ezer lakosra 500 beteg jut, a régió egymillió lakosát tekintve pedig ötezer influenzás vagy influenzaszerű beteg van a három megyében. 

Bujdosó László ugyanakkor azt is hangsúlyozta, hogy ebben a régióban a legmagasabb az oltottak száma; míg országos átlagban minden ötödik, a közép-dunántúli régióban minden negyedik ember kapott védőoltást. A régióban eddig 300 ezer védőoltás fogyott el, ebből Veszprém megyében százezer. A főorvos szerint a veszprémi és a zirci kórházban – ahol ingyenes a vakcina beadása – szembetűnően többen jelentkeznek oltásra, mint más helyeken.

Bujdosó László szerint a régióban újra indítják az iskolai kampányoltásokat. Ezt már szervezik a kistérségi tiszti orvosok, s még a téli szünet előtt lebonyolítják. A főorvos szerint a régióban az iskolások 30 százaléka kapta meg a védőoltást, ami szerinte még kevés. Nem szeretnék, ha a téli szünet után a járványnak egy újabb hulláma indulna el az iskolákban. 

A regionális tiszti főorvos hangsúlyozta azt is, hogy változatlanul a védőoltás a legfontosabb, ám ha valaki már megkapta a vírust, akkor igen fontos – s ebben a tekintetben szintén kampányt indítanak a régióban –, hogy hat órán belül orvoshoz menjen és a szükséges gyógyszereket megkapja.

A gyors gyógykezelés azért nélkülözhetetlen, hogy ne alakuljanak ki súlyos szövődmények, ne kerüljenek kórházba és esetleg ne haljanak bele a járványba a betegek – mondta Bujdosó László. Rámutatott arra is, hogy a legveszélyeztetettebbek a kismamák, a krónikus betegségekben szenvedők, a cukorbetegek és a gyermekek.


Közép-Dunántúl: ötven százalékkal több influenzás megbetegedés




  Másolat Önnek


ÁLLÁSOK
tovább a jobline.hu-ra »

HIRDETÉS
VIDEÓK
további videók »

Ön korábban már belépett a HVG csoport egyik weboldalán. Ha szeretne ezen az oldalon is bejelentkezni, ezen a linken egy kattintással megteheti.

X