A rádió honlapjára csütörtökön este felkerült hír szerint Simonyi András elmondta: megkeresték, de visszautasította a felkérést. Herényi Károly csütörtöki budapesti sajtótájékoztatóján beszélt arról, hogy ha a volt nagykövet vállalja, akkor az ő személye elfogadható lenne az MDF számára.
Mint mondta, a budapesti választmány szerdai ülésén nevek nem hangzottak el a fővárosi lista kapcsán, csak azt fogadták el, hogy 17 választókerületben az SZDSZ, 14-ben pedig az MDF állítana képviselőjelöltet, egyben pedig közös jelöltjük lenne.
Hozzátette: a pártoknak vétójoga van a másik fél jelöltjeivel szemben. Szintén kérdésre válaszolva mondta azt, hogy egyedül Simonyi András volt washingtoni nagykövet neve vetődött fel a tárgyalások során. A fővárosi listáról Herényi Károly azt mondta, hogy az első helyre közös jelölt kerül, a második az MDF-é, a harmadik az SZDSZ-é.
Simonyi András visszautasította az MDF-SZDSZ felkérését
Nem Simonyi András volt washingtoni nagykövet vezeti majd az MDF-SZDSZ fővárosi listáját - tudta meg az MR1-Kossuth Rádió.
Tényleg mindenből fehérjés verziót kell vennünk? A proteinőrület nyomában
A fehérje körül ma már akkora a felhajtás, hogy lassan nincs olyan élelmiszer, amelyből ne készülne proteines változat.
Leváltották a Nemzeti Nyomozó Iroda igazgatóját
Átalakul a TEK, megszűnik az Országgyűlési Őrség – a belügyminiszter bejelentette, mit változtat a rendvédelmi szerveknél
Durván fölemeli a Tisza-kormány az államilag támogatott hitelek kamatozását a cégek számára
Ezért késik a Zelenszkij-Magyar találkozó
Meggondolta magát az ügyészség, mégsem képviselik Gulyás Gergelyt a Perintfalvi Rita elleni rágalmazási ügyben
Jogtudósok sora támogatja nyílt levélben a közjogi tisztségviselők leváltását
Alkotmánybíróság: Nem ütközik az Alaptörvénybe a babaváró támogatás korhatárhoz kötése
A kormány kinyírta a központosított állami kommunikációt
Hat és fél év börtönre ítélték a korábbi szegedi önkormányzati képviselőt
Nyomozást indított a rendőrség, amiért állami alkalmazottak munkaidőben gyűjtöttek aláírást a Fidesz jelöltjének
Az Európai Bíróság elkaszálta a Fidesz-féle kötelező akciózást
Kisiklott egy személyvonat Újszásznál
A vonat annak ellenére siklott ki, hogy a mozdonyvezető lassabban ment a megengedett sebességnél.