Magyar tévé indulna magyar embereknek

Közszolgálati műsor sugárzását tervezi az év közepétől a Hazai Digitális Televízió Zrt., amelyet tavaly december végén jegyeztek be 5 millió forintos alaptőkével.

  • HVG HVG
Magyar tévé indulna magyar embereknek

A társaság egyedüli részvényese Kornya László György nőgyógyász, aki az Orbán-kormány idején azzal vált ismertté, hogy Stumpf István kancelláriaminiszter ismerőseként eleinte ő ügyvezette a Miniszterelnöki Hivatal által alapított In-Forrás XXI Kht.-t, melynek történetét a 2002-es kormányváltás után is botrányos állami megbízások és pénzfolyósítások fémjelezték.

Kiss Ferenc, a tévécég vezérigazgatója a HVG-nek úgy fogalmazott, magyar csatornát akarnak indítani magyar embereknek, és nem csak a határokon belül, a leendő stábról és a finanszírozásról viszont még korainak tartotta nyilatkozni.

Farokcsóválásból jeles – az új Superman-film kritikája

Farokcsóválásból jeles – az új Superman-film kritikája

1978 óta egy és ugyanaz a kérdés: lehet-e valaki olyan jó Superman, mint amilyen Christopher Reeve volt Richard Donner filmjében? Bryan Singer és Zack Snyder bicskája beletört, most James Gunn a kutyakártyát is kijátssza, hátha neki sikerül a lehetetlen. Mozikban a 2025-ös Superman.