Regisztráció
 • 
Bejelentkezés
 •   •  twitterlogo •  rsslogo Hírcsatornák

BEJELENTKEZÉS



Kedves regisztrált látogatónk!

Felhívjuk figyelmét, hogy hosszú átmeneti időszak után mától csak e-mailcímével tud bejelentkezni oldalunkra. Amennyiben nem emlékszik, azonosítóját milyen címmel regisztrálta, írjon levelet munkatársainknak a hvg.hu@hvg.hu címre!

Ha még nem regisztrált a HVG Online rendszerében, akkor ide kattintva megteheti.

Ha elfelejtette jelszavát, akkor adja meg e-mail címét, majd kattintson ide és a kért e-mail címre kiküldjük a jelszóemlékeztetőt.

Ha szeretné újra megkapni a regisztrációja véglegesítéséhez szükséges aktivációs kódot, akkor adja meg e-mail címét, majd kattintson ide és a kért e-mail címre kiküldjük az aktivációs levelet.

HVG.HU \ ITTHON

Varga Mihály megdöbbent Merkel szavain

2010. augusztus 09., hétfő, 09:50 • Utolsó frissítés: 2010. augusztus 09., hétfő, 13:06
Szerző: hvg.hu


Címkék: EU; Angela Merkel; magánnyugdíjpénztár; Varga Mihály;

A Fidesz azt szeretné, ha az Európai Unió megengedné, hogy a magánnyugdíjpénztárak miatt keletkezett hiányt „elszámolhassák” – derült ki Varga Mihály egyik nyilatkozatából.

Az unió legalább annyira legyen korrekt, hogy a magánnyugdíjpénztárak miatt keletkezett hiányt elszámolhassuk – idézte a Népszabadság Varga Mihály Hír TV-nek adott nyilatkozatát. Az Európai Unió nem tilthatja meg nekünk, hogy a magánnyugdíjpénztárak kérdésében önállóan döntsön a magyar kormány – így reagált a Hír TV egyik hétvégi műsorában Varga Mihály arra a kérdésre, hogy „az EU-ban van, ahol a magánnyugdíjpénztárakat állami felügyelet alá vonták, s van olyan tagország, ahol nem. Megtilthatja-e nekünk bárki is, hogy ebben a kérdésben önállóan döntsünk?” „Megdöbbentő volt a berlini megbeszéléseink során, hogy amikor ez a téma előkerült, Merkel kancellár asszony is azt mondta, hogy ez a magyarok saját ügye, intézzék el úgy, ahogy akarják. Ez nem a saját ügyünk” – mondta.

Varga Mihály emlékeztetett rá: 1997-ben jöttek létre a kötelező magánnyugdíjpénztárak. Emiatt az állami nyugdíjellátó rendszernek hiánya keletkezett. „Így azóta évente 300-400 milliárd forintot, vagy akár 500 milliárdot is átteszünk a központi költségvetésből az egészségbiztosítási kasszába az adóforintokból, hogy a kieső részt pótolni tudjuk” – mondta. A Népszabadság szerint Varga vélhetően a nyugdíjkasszára gondolt.

Az államtitkár azt mondta: a 2011-es hiánycél vonatkozásában „mi az Európai Uniótól nem kérünk többet, csak azt, hogy egységes megoldás szülessen. Most a 27 tagországból huszonnégy nem tudja teljesíteni a 3 százalékos limitet. Tehát amilyen limit érvényes lesz Nagy-Britanniára vagy Görögországra, azt alkalmazzák ránk is.”

MasterCarddal és Maestroval vásárolni kényelmes! (x)
MasterCarddal és Maestroval vásárolni kényelmes! (x)

A bankkártyás fizetés előnyeit Ön is nap mint nap élvezheti: pontos, gyors, biztonságos megoldás, és ráadásul kényelmes is, főleg, ha otthonról vásárol a kártyájával.


Varga Mihály megdöbbent Merkel szavain




  Másolat Önnek


HIRDETÉS
VIDEÓK
további videók »

Ön korábban már belépett a HVG csoport egyik weboldalán. Ha szeretne ezen az oldalon is bejelentkezni, ezen a linken egy kattintással megteheti.

X