Regisztráció
 • 
Bejelentkezés
 •   •  twitterlogo •  rsslogo Hírcsatornák

BEJELENTKEZÉS



Kedves regisztrált látogatónk!

Felhívjuk figyelmét, hogy hosszú átmeneti időszak után mától csak e-mailcímével tud bejelentkezni oldalunkra. Amennyiben nem emlékszik, azonosítóját milyen címmel regisztrálta, írjon levelet munkatársainknak a hvg.hu@hvg.hu címre!

Ha még nem regisztrált a HVG Online rendszerében, akkor ide kattintva megteheti.

Ha elfelejtette jelszavát, akkor adja meg e-mail címét, majd kattintson ide és a kért e-mail címre kiküldjük a jelszóemlékeztetőt.

Ha szeretné újra megkapni a regisztrációja véglegesítéséhez szükséges aktivációs kódot, akkor adja meg e-mail címét, majd kattintson ide és a kért e-mail címre kiküldjük az aktivációs levelet.

HVG.HU \ ITTHON

Végrehajtás az egykori EKF-főigazgató ellen

2011. február 08., kedd, 12:52
Szerző: MTI


Címkék: Pécs; EKF; Mészáros András;

Végrehajtási eljárást kezdeményeztek az Európa Kulturális Fővárosa (EKF) program volt főigazgatója ellen, miután a megadott határidőig nem fizette meg volt munkáltatója, a Pécs2010 Menedzsmentközpont ellen indított munkajogi perének költségeit - adta hírül a Pécsi Újság hírportál.

A Pécsi Ítélőtábla tavaly október közepén hozott jogerős döntése szerint Mészáros Andrásnak több mint 1,7 millió forintos perköltséget kellett volna megfizetnie, ezt azonban eddig nem tette meg.

A lap értesülései szerint a menedzsmentközpont (illetve jogutódja, a Pécsi Városfejlesztési Nonprofit Kft.) jogi képviselője végrehajtási eljárást kezdeményezett az összeg behajtásáért.    

Mészáros Andrást 2008. október 9-én menesztette a pécsi közgyűlés, bizalomvesztéssel, a beruházások késlekedésével, a szponzorációs bevételek elmaradásával indokolva döntését, valamint azzal, hogy a város nem tudott kitörni a felvezető éveket övező negatív hírspirálból.Mészáros András ezután munkaügyi pert indított, több mint negyvenmillió forintos kártérítésre tartott igényt, mivel szerződése 2010 végéig szólt. Az elsőfokú bíróság megítélt kilencmillió forintot (és kamatait), a Pécsi Ítélőtábla október közepén hozott jogerős döntése szerint azonban nem jár neki kártérítés, továbbá 1,7 millió forintos perköltség megfizetésére is kötelezték - írja a Pécsi Újság.
   
Mészáros Andrást kedd délelőtt az MTI nem érte el.

KAPCSOLÓDÓ ANYAGOK:

MasterCarddal és Maestroval vásárolni kényelmes! (x)
MasterCarddal és Maestroval vásárolni kényelmes! (x)

A bankkártyás fizetés előnyeit Ön is nap mint nap élvezheti: pontos, gyors, biztonságos megoldás, és ráadásul kényelmes is, főleg, ha otthonról vásárol a kártyájával.


Végrehajtás az egykori EKF-főigazgató ellen




  Másolat Önnek


HIRDETÉS
VIDEÓK
további videók »

Ön korábban már belépett a HVG csoport egyik weboldalán. Ha szeretne ezen az oldalon is bejelentkezni, ezen a linken egy kattintással megteheti.

X