A másodrendű vádlott, Kolompár László megszegte a lakhelyelhagyási tilalmat, és elfogatóparancsot kellett kiadni ellene - mondta a lapnak Sárközy Szabolcs bírósági szóvivő. Kolompár eltűnésével lényegében szünetel az eljárás - tette hozzá a lap.
A Magyar Hírlap felidézte, hogy a perben Kolompár Orbánt, az Országos Cigány Önkormányzat volt elnökét és nyolc társát jelentős értékre elkövetett sikkasztással, a számviteli fegyelem megsértésével, valamint jogosulatlan gazdasági előny megszerzésével vádolják.