Bajnaiék szerint Budai téved

Bajnai Gordon titkársága szerint félrevezetőek és hamisak Budai Gyula kormánybiztos nemrégiben tett kijelentései és az azt közlő egyes orgánumok újrafelhasznált állításai.

  • MTI MTI
Bajnaiék szerint Budai téved

A titkárság egyebek között arra reagált, hogy Budai Gyula elszámoltatásért felelős kormánybiztos a Keresztény Értelmiségiek Szövetségének szerdai budapesti rendezvényén felsorolva az előző kabinet elszámoltatásban érintett és gyanúsítottá vagy vádlottá vált tagjait azt mondta: "Gyurcsány borítékolta, hogy vádlott lesz, szerintem nem jár messze az igazságtól".

A Dataplex-ügyben pedig a szálak lassan Bajnai Gordonig érnek - jegyezte meg a másik volt kormányfőről szólva.

Bajnai Gordon titkársága pénteki közleményében hangsúlyozza, hogy az adóhatóság 2010 júliusában, már az Orbán kormány idején hozott jogerős határozatában megállapította a cég által 2005 és 2010 között benyújtott bevallásokban "az adózás előtti eredmények helyességét", azok jogszerűségét elfogadta.

Ismertetésük szerint az adóhatóság Dataplex-szel kapcsolatos határozata alapján adójogi szempontból ez a kérdés jogerősen és megfellebbezhetetlenül lezárult 2010 júliusában.

Amennyiben, amint azt az újságcikk állítja, ebben az ügyben az adóhatóság saját korábbi határozatával szemben a nyomozást még mindig életben tartja, annak nem lehet más oka, mint a ránehezedő politikai nyomásgyakorlás és más célja, mint a volt miniszterelnök személyének lejáratása. Erre számos egyéb körülmény is utal, például Budai Gyula ezzel kapcsolatos szereplései vagy a témában helyreigazításokra kötelezett Magyar Nemzet tényeket figyelmen kívül hagyó újabb cikkei.

Egy az üggyel kapcsolatos sajtóperben a Fővárosi Bíróság 2009 novemberében hozott jogerős határozatot. Ennek értelmében a Wallis Rt-t nem terhelte adófizetési kötelezettség a Dataplex eladása után, illetve a bíróság megállapította azt is, hogy Bajnai is eleget tett adófizetési kötelezettségeinek. Az ezzel kapcsolatos helyreigazítást a Magyar Nemzet 2010. január 7-én tette közzé - olvasható a közleményben.

Megszavazták a módosított költségvetést, de Budapest csak időt nyert, életet nem - közvetítésünk a Fővárosi Közgyűlés üléséről

Megszavazták a módosított költségvetést, de Budapest csak időt nyert, életet nem - közvetítésünk a Fővárosi Közgyűlés üléséről

A július 1-i határidő előtti utolsó pillanatban, a hétfői rendkívüli közgyűlésen dőlt el, hogy a fővárosi képviselők kiigazították a már korábban, konszenzussal elfogadott 2025-ös költségvetést, így van újra érvényes büdzséje a fővárosnak – év végéig. Ha nem így lett volna, durva korlátozásokkal és pénzügyi nehézségekkel járó állapotra kellett volna készülni.