Az elsősorban Koszovóból és Szíriából érkező határsértők Ásotthalom, Mórahalom és Röszke térségében lépték át illegálisan a magyar-szerb határt.
A határsértők ellen idegenrendészeti eljárást indítottak.
Száz csoportban összesen 771 határsértőt fogtak el hétvégén a rendőrök a polgárőrökkel közösen Csongrád megye déli részén pénteken, szombaton és vasárnap – közölték hétfőn.
Az elsősorban Koszovóból és Szíriából érkező határsértők Ásotthalom, Mórahalom és Röszke térségében lépték át illegálisan a magyar-szerb határt.
A határsértők ellen idegenrendészeti eljárást indítottak.
Június 26-án egynapos munkabeszüntetés jöhet.
A támadás az Ukrán Fegyveres Erők Vezérkari Főnöksége szerint sikeres volt.