Regisztráció
 • 
Bejelentkezés
 •   •  twitterlogo •  rsslogo Hírcsatornák

BEJELENTKEZÉS



Kedves regisztrált látogatónk!

Felhívjuk figyelmét, hogy hosszú átmeneti időszak után mától csak e-mailcímével tud bejelentkezni oldalunkra. Amennyiben nem emlékszik, azonosítóját milyen címmel regisztrálta, írjon levelet munkatársainknak a hvg.hu@hvg.hu címre!

Ha még nem regisztrált a HVG Online rendszerében, akkor ide kattintva megteheti.

Ha elfelejtette jelszavát, akkor adja meg e-mail címét, majd kattintson ide és a kért e-mail címre kiküldjük a jelszóemlékeztetőt.

Ha szeretné újra megkapni a regisztrációja véglegesítéséhez szükséges aktivációs kódot, akkor adja meg e-mail címét, majd kattintson ide és a kért e-mail címre kiküldjük az aktivációs levelet.

HVG.HU \ KARRIER

Ajánlaná másnak is saját munkahelyét?

2011. november 18., péntek, 12:15 • Utolsó frissítés: 2011. november 18., péntek, 12:45
Szerző: Kutasi Judit


Címkék: munkahely; munkavállaló; főnök; álláskereső; ajánlás;

Azonnal kiderül, elég büszke-e cégére, kötődik-e munkáltatójához, kollégáihoz abból: szívesen ajánlaná-e álláskereső ismerősének azt a vállalatot, ahol éppen dolgozik. De mi mindentől függ a vállalat iránti lojalitás? Ki miért érzi jól vagy rosszul magát a munkahelyén?

Nem fest igazán jó képet jelenlegi munkahelyéről a hvg.hu által megkérdezett munkavállalók többsége. Bár nem reprezentatív kutatásunk alapján 10-ből 6 dolgozó lojálisnak tartja magát, közülük sem mindenki elégedett maradéktalanul munkaadójával.

Fotó: Stiller Ákos
A válaszadók többsége legfontosabb szempontként munkája megbecsülését jelölte meg, függetlenül attól, hogy ennek formája csak egy szóbeli dicséret a főnöktől, előléptetés vagy esetleg anyagi elismerés, bónusz. Szintén csak azok ajánlanák munkahelyüket másoknak, akik nem gyenge anyagi háttérrel rendelkező cégnél állnak alkalmazásban, azaz biztonságban érzik magukat. Ezzel együtt említették a késve kifizetett munkabért, vagy a több részletben érkező fizetést.

A főnök és a menedzsment szerepét szinte minden munkavállaló döntő jelentőségűnek tartotta, ez ugyanis jelentős mértékben befolyásolja a munkakedvet. Elmondásuk szerint a szakmaiatlan vezetés, a döntésképtelen, megújulni nem tudó menedzsment egyértelműen a lojalitás ellen hat, illetve sokan nem ajánlanák munkahelyüket ismerőseiknek, ha főnökükre nem tudnak szakmailag vagy emberileg felnézni.

Nem eléggé elkötelezettek azok a beosztottak sem, ahol tisztázatlanok a munkafeltételek, vagy a munkavégzést hátráltató, de elmozdíthatatlan „szent tehenek” vannak a szervezeten belül. Kényes kérdés továbbá a munka-magánélet közti egyensúly is, így a cég elhagyását is fontolgatják, ahol túlzottan munkamániás a főnök, a magánéletet egyáltalán nem becsüli meg a cég, rossz a munkahelyi légkör, amit a kollegialitás teljes hiánya is jellemez.

Ezzel ellentétben szívesen ajánlanák munkahelyüket álláskereső ismerőseiknek azok a válaszadóink, akiknek a fizetésük összhangban áll tudásukkal és tapasztalatukkal, cégük családbarát juttatásokat biztosít, illetve rendszeresen elismerik teljesítményüket és kiváló béreket kínálnak. Kutatásunkban is megmutatkozott az a tény, hogy a munkavállalói elkötelezettség kialakításában ma már nem elsősorban a bérek játszanak szerepet: egyre fontosabb a szakmai fejlődési lehetőség és a felsővezetés támogató hozzáállása. Ezzel összhangban emelték ki az általunk megkérdezett munkavállalók a jól kiosztott feladatokat, a jól definiált feladat- és felelősségi köröket, a megfelelő vállalati imázst, a jó csapatmunkát, illetve a hozzáértő főnököt, aki betartja az ígéreteit, nyitva áll az ajtaja és tisztelettel bánik a beosztottaival.

KAPCSOLÓDÓ ANYAGOK:


Ajánlaná másnak is saját munkahelyét?




  Másolat Önnek


AJÁNLJUK MÉG

Ön korábban már belépett a HVG csoport egyik weboldalán. Ha szeretne ezen az oldalon is bejelentkezni, ezen a linken egy kattintással megteheti.

X