Jogszabályi megfelelés az akkumulátorgyártás hulladékkezelésében – mit ír elő az EU és Magyarország?
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Immár önkényesen jelölhet ki az állam szabad vállalkozási övezeteket, ahol a betelepülőknek támogatást nyújt.
Még csak pedzegetik a Fidesz prominensei a rendeleti úton való kormányzás bevezetését, de a cégek célzott támogatására máris megvan a megoldás – történetesen a szabad vállalkozási zónák formájában. Bár a fogalom úgy terjedt el a köztudatban, hogy a hozzá kapcsolódó kedvezmények a leghátrányosabb helyzetű térségek felzárkóztatását szolgálják, a területfejlesztési törvény definíciója szerint a kormány rendeleti úton bármely, akár csak helyrajzi számokkal kijelölt területet ilyen zónává minősíthet. Aki odatelepül, máris élvezheti a könnyített közteherviselés előnyét: a társasági adónak például a 80 százalékát is megúszhatja, a minimálbérhez közeli fizetésért járulékmentesen is foglalkoztathat, ha legalább 100 millió forintos beruházásra és munkahelyteremtésre készül.
Az engedékenységet az magyarázza, hogy az év végével megszűnik az eddigi, egyedi kormánydöntéssel megítélt beruházási támogatások lehetősége. A 2014–2020 közötti uniós költségvetési ciklusban már új, de még Brüsszelben sem véglegesített előírások vonatkoznak majd a vállalkozások közvetlen állami dotációjára. Az önkényes zónakijelölés ugyanakkor máris megkezdődött.
Arról, hogy ki járhat jól az új rendszerben, a HVG e heti számában olvashatnak.
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Van egy piaci szegmens, amely feltámadni látszik, de a megrendelő fejével kell gondolkodni.
Számos kedvezményes kamatozású termék érhető el a Széchenyi Kártya Programban, illetve az EXIM Magyarországnál.
A képzések támogatása segíti az alkalmazkodóképességet és a termelékenység javítását – a vállalkozások széles köre számára érhető el ehhez pályázati forrás.
Az orosz elnök úgy véli, hogy országa gazdasága és hadserege elég erős ahhoz, hogy bármilyen további nyugati intézkedésnek ellenálljon.