Itt az új MNB-program: jön a minősített vállalati hitel
Új minősített hitelterméke vezet be a Magyar Nemzeti Bank. Milyen előnyöket tartogat ez a lehetőség a vállalkozások számára?
Emberi fogyasztásra alkalmatlan lóhúst találtak az ellenőrök Spanyolországban még tavaly. Innen indult a vizsgálat, melyet aztán átvett az Europol. A szálak ugyanis messzire vezettek: a lóhúsmaffia nyolc európai államban ügyködött.
A főnök egy holland kereskedő volt, aki Belgiumban élt, és már korábban is megégette magát. Lasagne lóhúsból – így nevezte el a botrányt a sajtó, amikor 2013-ban kiderült: az olasz éttermek egy része előszeretettel tett lóhúst a lasagnéba. Igaz, hogy erről a vendégeket elmulasztották tájékoztatni – írja a párizsi Le Figaro.
A 65 letartóztatott maffiózót állatkínzással, a fogyasztók megkárosításával, illegális kereskedéssel és pénzmosással gyanúsítják. Meg persze azzal, hogy mindezt bűnszövetkezetben követték el. Még vizsgálják, hogy ez a lóhús maffia állhatott-e kapcsolatban azzal a kereskedői hálózattal, mely 2012-ben Nagy-Britanniában értékesített 750 tonna emberi fogyasztásra nem éppen alkalmas lóhúst. Nagy-Britannia amúgy is szerepel a mostani vizsgálatban, mely 8 európai államra terjed ki: Spanyolországból indult az ügy, mely azután kiterjedt az Egyesült Királyságra, Belgiumra, Franciaországra, Itáliára, Svájcra, Portugáliára és Romániára – közölte az Europol, mely lecsapott a lóhusmaffiára egész Európában.
Új minősített hitelterméke vezet be a Magyar Nemzeti Bank. Milyen előnyöket tartogat ez a lehetőség a vállalkozások számára?
Mit mutatnak a kutatási adatok? Kell aggódni a munkahelyek elvesztése miatt?
Változásokat jelentettek be a Demján Sándor Tőkeprogramhoz kapcsolódó Demján Sándor Tanácsadási Voucher Programban.
A cégértékelés egy bonyolult, összetett folyamat, vannak azonban széles körben elfogadott értékelési módszerek, amelyek erre alkalmazhatók.
Az orosz elnök, aki alig négy órát töltött az USA területén, már el is utazott Moszkvába.
Az együttműködés fontosságát hangsúlyozta Vlagyimir Putyin orosz és Donald Trump amerikai elnök is a pénteki alaszkai orosz-amerikai csúcs után tartott sajtótájékoztatón, ám részleteket egyikük sem árult el. Trump viszont már Vlagyimirnek hívja a „nagyszerű politikusnak” nevezett orosz vezetőt.
A szakemberek érdeklődve figyelték, miként viselkedik az amerikai és orosz elnök a tárgyalásuk előtt.