Regisztráció
 • 
Bejelentkezés
 •   •  twitterlogo •  rsslogo Hírcsatornák

BEJELENTKEZÉS



Kedves regisztrált látogatónk!

Felhívjuk figyelmét, hogy hosszú átmeneti időszak után mától csak e-mailcímével tud bejelentkezni oldalunkra. Amennyiben nem emlékszik, azonosítóját milyen címmel regisztrálta, írjon levelet munkatársainknak a hvg.hu@hvg.hu címre!

Ha még nem regisztrált a HVG Online rendszerében, akkor ide kattintva megteheti.

Ha elfelejtette jelszavát, akkor adja meg e-mail címét, majd kattintson ide és a kért e-mail címre kiküldjük a jelszóemlékeztetőt.

Ha szeretné újra megkapni a regisztrációja véglegesítéséhez szükséges aktivációs kódot, akkor adja meg e-mail címét, majd kattintson ide és a kért e-mail címre kiküldjük az aktivációs levelet.

HVG.HU \ PANORÁMA

Könnyű bűnök: nassolás 100 kalória alatt

2010. május 18., kedd, 20:05
Szerző: life-style.hu


Címkék: édesség; nassolás; kalória; kalóriaszegény nassok; kalóriaszegény receptek; rágcsálnivaló; vendégváró;

Ha nassolni támad kedvünk, próbáljuk meg a következő elterelő hadműveletet: igyunk egy nagy pohár vizet, foglaljuk le magunkat, esetleg sétáljunk egyet. Ha 10 perc múlva még mindig elepedünk egy kis nassért, akkor nem unalomról van szó, ez a rágcsálás utáni vágyakozás - tökéletesen emberi tulajdonság. Próbáljuk meg eldönteni, hogy mi az amire a leginkább vágyunk: édeset ennénk? Esetleg sósat vagy pikáns falatokat? Ropogósat vagy inkább krémeset?

Érdemes tudnunk, hogy minél intenzívebb az íz élménye, annál kisebb mennyiséggel beérjük. Tehát fűszerezzünk bátran, hiszen a fűszerek nagy része (pl. fahéj, rozmaring, szerecsendió, bazsalikom vagy csípős paprika) egyáltalán nem vagy szinte alig tartalmaz kalóriát. Szintén fontos megemlítenünk, hogy a következő nassok ugyan energiaszegények, de a kalória számlálása egy valóban tudatos életmóddal rendelkező embernek csak részadat, ezért semmi esetre sem nevezhetjük egészségesnek ezeket az ötletes rágcsálnivalókat, csupán kalóriaszegény plusz bevitelről van szó. Ez azonban sokszor jól jöhet, mert a falánksággal is kezdeni kell valamit, és ha nincs bennünk fegyelem, legalább legyünk kreatívak, a bűntudat sem lesz akkora. Még szerencse, hogy a Shape.com ilyen jól összegyűjtötte.

Ha valami édesre vágyunk:
- ¾ csésze mangó limelével meglocsolva
- Négy darab korpás keksz egy kevés light lekvárral
- Fél csésze földieper két kocka olvasztott étcsokoládéval (tegyünk két kocka étcsokoládét egy kis tálkába és mikrohullámúban melegítsük tíz másodperces etapokban, amíg meg nem olvad)
- Fél grapefruit egy kávéskanál barnacukorral megszórva
- Fél alma felkockázva egy evőkanál csokoládé/karamell öntettel
- 15 szem csokiba mártott mazsola

Édes bűnök - bűntudat nélkül

Sós nassolni valók:
- Egy nagy kemény tojás felszeletelve, rengeteg zöldfűszerrel
- Két szelet sovány pulykamell sonka, vékonyan megkenve dijon-i mustárral, két nagy levél jégsalátába tekerve
- Egy tányér olasz paradicsomleves (cukor nélkül, bazsalikommal)
- 10 szem olívabogyó bazsalikommal bőven megszórva
- Tzatziki fél kígyóuborkából (kevés light joghurttal, fokhagymával, sóval, borssal)

A tzatziki nem csak köretnek ideális

Ropogós nassok:
- Szálzeller (angolzeller) egy evőkanál light sajtkrémmel
- 1 marék apró sósperec
- Házi sült krumpli: szeleteljünk fel egy közepes krumplit, fűszerezzük és sütőpapíron süssük ropogósra
- 2 csésze natúr pattogatott kukorica

Egy jó film mellé mértékkel fogyasztható

Krémes falatok:
- Egy pohár 0%-os joghurt egy kávéskanál napraforgó/lenmaggal
- 1 csésze eper fél doboz 0%-os joghurttal leöntve
- Fél csésze light fagylalt
- Puding házilag: készítsünk pudingot pudingporból és zsírszegény tejből, majd porciózzuk ki legalább 6-8 adagra, és beosztva fogyasszuk el - lehetőleg minél kisebb adagokban
- Egy nagy pohár tejeskávé tejhabbal (semmiképpen nem tejszínhabbal)

Light fagylalt ma már sok helyen beszerezhető

Még több tippet talál ezen az oldalon, kattintson!
Véleménye van? Ossza meg velünk!


Könnyű bűnök: nassolás 100 kalória alatt




  Másolat Önnek


HIRDETÉS
AJÁNLJUK MÉG
VIDEÓK
további videók »

Ön korábban már belépett a HVG csoport egyik weboldalán. Ha szeretne ezen az oldalon is bejelentkezni, ezen a linken egy kattintással megteheti.

X