Regisztráció
 • 
Bejelentkezés
 •   •  twitterlogo •  rsslogo Hírcsatornák

BEJELENTKEZÉS



Kedves regisztrált látogatónk!

Felhívjuk figyelmét, hogy hosszú átmeneti időszak után mától csak e-mailcímével tud bejelentkezni oldalunkra. Amennyiben nem emlékszik, azonosítóját milyen címmel regisztrálta, írjon levelet munkatársainknak a hvg.hu@hvg.hu címre!

Ha még nem regisztrált a HVG Online rendszerében, akkor ide kattintva megteheti.

Ha elfelejtette jelszavát, akkor adja meg e-mail címét, majd kattintson ide és a kért e-mail címre kiküldjük a jelszóemlékeztetőt.

Ha szeretné újra megkapni a regisztrációja véglegesítéséhez szükséges aktivációs kódot, akkor adja meg e-mail címét, majd kattintson ide és a kért e-mail címre kiküldjük az aktivációs levelet.

HVG.HU \ PANORÁMA

Húsz éven át éldegélt Amerikában lebukásáig egy brit rabló

2012. február 10., péntek, 19:16
Szerző: MTI


Címkék: rabló; pénzszállító rablás;

Húsz év után egy amerikai kisvárosban bukott le egy volt brit biztonsági őr, aki közel húsz éve hajtott el egy pénzszállító autóval, amiben egymillió font értékű pénz volt.

Húsz év után Amerikában bukott le egy a brit pénzszállító-rabló. Edward John Maher a rablás után családostól oldott kereket, és meg sem állt az Egyesült Államokig, ahol egyik államból a másikba költözködve békés, kétgyermekes családfőként élt a testvére nevén. Az amerikai hatóságok szerdán tartóztatták le a Missouri állambeli Ozarkban.

Bridget Patton, az FBI szóvivője szerint arról nincs tudomásuk, hogy mi lett az ellopott összeggel. Maher mindenesetre csütörtökön hivatalból kirendelt ügyvédet kért első bírósági meghallgatásán, mert mint mondta, nincs pénze jogi képviselőre. 

Mahert azzal gyanúsítják, hogy 1993-ban az angliai Suffolkban elhajtott egy páncélozott pénzszállító autóval, miközben biztonsági őr kollégája bement egy bankba. Az autót, amelyben egymillió font értékű pénzérme és papírpénz volt, később üresen találták meg.   

A rendőrség hétfőn kapott fülest arról, hogy a Michael Maher néven élő férfi azonos a brit rablóval. Ám sem Edward, sem Michael Maher ellen nem volt kiadva elfogatóparancs az Egyesült Államokban, ezért nem tartóztathatták le. Végül a bevándorlási hatóság vette őrizetbe, mert kiderült, hogy illegálisan él az országban.

Maher az utóbbi négy évben kábeltévé-szerelőként dolgozott Ozarkban. Nagyobbik, már 23 éves fia sem ismerte a múltját, bár még Nagy-Britanniában született, szülei azt mondták neki, hogy az Egyesült Államokban jött világra.


Húsz éven át éldegélt Amerikában lebukásáig egy brit rabló




  Másolat Önnek


HIRDETÉS
AJÁNLJUK MÉG
VIDEÓK
további videók »

Ön korábban már belépett a HVG csoport egyik weboldalán. Ha szeretne ezen az oldalon is bejelentkezni, ezen a linken egy kattintással megteheti.

X