Értékelje a cikket:
Köszönjük!

Sorozatban harmadszor, az elmúlt öt évben negyedszer nyerte meg a labdarúgó Bajnokok Ligáját a Real Madrid. Az első félidőben lesérült az angolok szupersztárja, Szalah, aztán a Realnál Carvajal. Később a Liverpool kapusának két súlyos hibája, illetve a csereként beállt Gareth Bale csodagólja, majd duplázása eldöntötte a meccset. Tudósításunk a meccsről.

A kezdőcsapatok:

Real Madrid:

K. Navas – Carvajal, Ramos, Varane, Marcelo – Modric, Casemiro, Kroos – Isco – Benzema, C. Ronaldo

FC Liverpool:

Karius – Alexander-Arnold, Lovren, Van Dijk, Robertson – Wijnaldum, Henderson, Milner – Szalah, Firmino, Mané

Elméletileg 20.45-kor kell kezdeni a meccset, a show már véget is ért, a csapatok felsorakoztak a kivonuláshoz.

A Real kezdőjében tehát nincs ott Bale, Ronaldo persze nem hiányozhat, ez egy kép a bemelegítésről:

©

A másik oldal szupersztárja pedig Szalah:

©

Az M4-en elhangzott esélylatolgatásban elhangzott, hogy a Real semleges pályán utoljára 2004-ben vesztett kupadöntőt - azt is Spanyolországban.

Az első percekben egy kis helyzet a Real kapujánál, majd egy a másik oldalon, de semmi komoly, ráadásul les miatt lefújták.

Az 5. percben Liverpool-szabadrúgás nem messze a 16-ostól. Milner Szalah-nak tolta le, aki a blokk miatt nem tudott lőni.

A 7. percben egy gyors Liverpool-támadás összezavarta a Real-védőket, de végül sikerült menteniük.

©

Továbbra is nyom a Pool, a Real nem tud kibontakozni.

Végre a Real is eljutott az ellenfél kapujáig, Marcelo villant, de a lövés mellé ment.

A 14. percben nagy Pool-tűzijáték a Real kapujánál, végül Navasnak sikerül messzire kiöklöznie a labdát.

Megvolt Ronaldo első igazi helyzete, eladott labdából indult meg a Real, a végén a portugál jobbszélről szúrhatta rá, de fölé ment.

Az első szöglet a Poolé, Szalah beadására Navas nem igazán meggyőzően mozdult ki, de megúszta, Van Dijk fölé fejelt.

A Liverpool továbbra is már a Real 16-osánál letámad, mintha gyorsan dűlőre szeretné vinné a dolgot.

A 23. percben Alexander-Arnold lövése az első, amely kapura megy, de Navas nem jött zavarba, megfogta.

Szalah a földön, Sergio Ramosszal birkóztak, a spanyol ráesett, a lassításból is látszik, hogy tényleg megrándulhatott az egyiptomi válla. Rövid ápolás, aztán Salah folytatja.

Aztán úgy tűnik, mégsincs rendben Szalah, a következő szöglet után is leül a földre, úgy tűnik, komolyabb a sérülés. Csere lesz, Lallana jön helyette.

©

Sportszerű jelenet, ahogy Szalah-t Ronaldo és a többi madridi vigasztalta.

©

Szalah kiszállása mintha megzavarta volna az angol csapatot, elég nehezen szabadítottak fel egy gyors Real-támadás után.

A 35. percben újabb sérülés, ezúttal a madridiaknál, Carvajal kap egyet a bokájára, le kell jönnie, ő is sír, mint Szalah. Nacho jön Carvajal helyére.

©

A 43. percben majdnem gólt lő a Real, de Benzema lesen volt, nem adja meg a bíró. Nem is Benzema volt lesen, hanem Ronaldo, akitől a labda a franciához jutott.

©

Nacho kapásból oldalhálót lő, ígéretes helyzet, szép támadás volt.

Az első félidő utolsó helyzete Benzemáé, centikkel ment mellé, de Karius rajta volt, látta, hogy nem kell beavatkoznia.

A második félidő 3. percében Isco kapufát lő, óriási zavar volt a Pool védelmében. Ez nem számít kapuralövésnek, és a lesgól sem, tehát eddig nincs elkönyvelt kapura lövése a Madridnak.

Váratlanul Benzema gólt szerez, Karius kidobását zavarta, bepattant róla a kapuba. Oltári potyagól! 1-0

©
©

Gyors válasz a Liverpooltól: Milner szöglete után Lovren fejesét Mané juttatja a hálóba. 1-1

©

Az M4 közvetítéséből kiderül, hogy Szalah valószínűleg kihagyni kényszerül a vb-t.

Isco óriási helyzete, Karius részben jóvátette hibáját a gólnál, bravúrosan ment.

62. perc. Isco helyett máris jön Bale, de nem biztos, hogy épp az iménti helyzet kihagyása miatt.

Bale ollózik: gól!  2-1

©
©
©

Marcelo beadását a walesi védhetetlenül lőtte be, ezt nem védhette Karius.

70. perc - Mané gyönyörű megmozdulása, kapufát talál, a Pool nem adja fel, miért is tenné, de még van ereje is hozzá.

Ekkora helyzete még nem volt Ronaldónak, de Robertson hatalmas - és szabályos - becsúszással ment előle.

Nagyon hajt a Pool, de nem látszik, hol törhetné fel a spanyol csapat védelmét.

8 perccel a vége előtt Bale megint villant, bal külsővel adott be jobbról, Benzemának jól jött kapásra, de Kariusnak sikerült kitornásznia.

Gareth Bale valószínűleg eldöntötte a meccset: messziről, vagy 30-ról lő, Karius benézi, beleér, de a kapuba üti. A második potyája. 3-1

Zidane becseréli Asensiót, Benzema jön le, ez már inkább időhúzásnak tűnik, ami ilyenkor megszokott. A Liverpool küzd, de az tényleg csoda lenne, ha 3 perc alatt ki tudna egyenlíteni.

Egy berohanó szurkoló megzavarja Ronaldót gólhelyzetben, de ez már nem oszt, nem szoroz, vége.

©
©

Ezek után elkönyvelhetjük mindezt:

• A Real Madrid a mostanival együtt 13 BEK-, illetve BL-diadalt aratott
  • A Real lett az első csapat, amely kétszer győzött sorozatban legalább háromszor
  • Edzőként Zinedine Zidane sorozatban triplázott, ráadásul edzői karrierje első három évében
  • Cristiano Ronaldo 5. BL-győzelmét szerezte, ez eddig csak 4 játékosnak sikerült, három realosnak, Paco Gentónak (ő a csúcstartó, 6-tal), Alfredo Di Stéfanónak és José María Zárragának, valamint az AC Milan élő legendájának, Paolo Maldininek.