A vébé csoportmeccseinek második körében az A csoportból Uruguay már tovább is jutott. A B-ből Spanyolország nyert Irán ellenében. Portugália is győzött, hozta a kötelezőt, de semmi többet. A nap krónikája.

Focinyár 2018
Van-e ennél nagyobb sportesemény a világon? Egyesek szerint az olimpia az, mások állítják, a labdarúgó világbajnokság a csúcs. Most, közvetlenül a döntő után, annak hatása alatt, utóbbiakkal értünk egyet. Ezen az oldalon felidézheti a pillanatokat, amelyek ezt igazolják.

Itt a spanyol-iráni meccs vége: a spanyolok 1:0-ra győztek

Megszületett a mai harmadik 1:0-ás győzelem. A spanyolok megérdemelten győztek, az irániak a bekapott gól után bátran és jól támadtak. Viszont most nem volt szerencséjük.

A spanyoloknak négy pontjuk van, Iránnak pedig három. Az élen a spanyolok és a portugálok állnak 4-4 ponttal, és egyforma gólkülönbséggel.Az utolsó csoportmeccsen Portugália Iránnal, Spanyolország pedig Marokkóval találkozik.

©

Második félidő - 4 perc hosszabbítás

Négy perc és megszülethet a harmadik mai 1:0 is. Omid kapta a második iráni sárga lapot.

A spanyolok is cserélnek

88. perc: Costa helyre  Rodrigót küldi be Hierro.

Az utolsó iráni csere

85. perc: Amiri helyére Ghoddos állt be.

Óriási iráni helyzet

82. perc: Amiri beadását Mehdi hagyta ki öt-hat méterre a spanyol kaputól.

Iráni sárga, spanyol csere

79. perc: Sárga lap az iráni Amirinek, Carvahal lerántásáért. A spanyoloknál Asensio jött be Lucas Vazquez helyére. Vazqueznek nem nagyon ment a játék ma este.

©

Újabb iráni csere, és helyzet

74. perc: újabb iráni csere Jahanbakhsh jött be Ansarifard helyérfe. Ez után hatalmas iráni helyzet következett, ám a beadás elszállt az érkező két iráéni lába előtt.

Irán cserél

69. perc: Safi helyére Mohammadi állt be.

Jót tett a meccsnek a gól

A spanyol gól óta élvezetesebbé vált a játék: az irániak kitámadnak, helyzeteket teremtenek, a spanyolok pedig kontrákkal próbálkoznak.

Irán gól lőtt - de nem adják meg les miatt

61. perc: a bíró nem adja meg az irániak gólját. Az ítéletet jóváhagyták a videóbíró kezelői is.