Regisztráció
 • 
Bejelentkezés
 •   •  twitterlogo •  rsslogo Hírcsatornák

BEJELENTKEZÉS



Kedves regisztrált látogatónk!

Felhívjuk figyelmét, hogy hosszú átmeneti időszak után mától csak e-mailcímével tud bejelentkezni oldalunkra. Amennyiben nem emlékszik, azonosítóját milyen címmel regisztrálta, írjon levelet munkatársainknak a hvg.hu@hvg.hu címre!

Ha még nem regisztrált a HVG Online rendszerében, akkor ide kattintva megteheti.

Ha elfelejtette jelszavát, akkor adja meg e-mail címét, majd kattintson ide és a kért e-mail címre kiküldjük a jelszóemlékeztetőt.

Ha szeretné újra megkapni a regisztrációja véglegesítéséhez szükséges aktivációs kódot, akkor adja meg e-mail címét, majd kattintson ide és a kért e-mail címre kiküldjük az aktivációs levelet.

HVG.HU \ VILÁG

H5N1 ütötte fel a fejét Romániában

2010. március 16., kedd, 16:38 • Utolsó frissítés: 2010. március 16., kedd, 17:15
Szerző: MTI


Címkék: madárinfluenza; Románia; H5N1;

Romániában madárinfluenza-járvány kitörését észlelték egy baromfitelepen, a hatóságok 20 kilométer széles megfigyelő-övezetet alakítottak ki körülötte - jelentette Brüsszelben az Európai Bizottság (EB).

Európában legutoljára egy évvel ezelőtt, Németországban volt egy madárinfluenzás eset, egy vadkacsában mutatták ki a H5N1 vírust. Most az ukrán határhoz közeli romániai Leteában ütötte fel fejét a járvány. "A román nemzeti laboratórium tegnap megerősítette, hogy a legújabb járványt a madárinfluenza rendkívül fertőző H5N1 vírustörzse okozta" - áll az EB közleményében.

A fertőzés kapcsán megtették a szükséges óvintézkedéseket: az érintett szárnyastelepen levágták az összes baromfit, valamint egy három kilométer sugarú védelmi övezetet és annál nagyobb körzetű megfigyelési övezetet hoztak létre. Az erősen fertőző H5N1 vírustörzs elsősorban a szárnyasokat érinti, de megjelenhet emlősökben, így emberekben is. A madárinfluenza humán formájában 2003 óta hivatalos adatok szerint 290-en vesztették életüket a világon.

A madárinfluenza H5N1-es törzse az utóbbi években csak szórványosan jelenik meg, néhány emberi halálesetet is okozva. A H5N1 veszélyesebb, nagyobb arányú halálozással jár mint az új influenzát okozó H1N1 vírus, viszont lassabb a terjedési üteme, és eddig még nem bizonyosodott be, hogy képes könnyen átterjedni emberről emberre.

KAPCSOLÓDÓ ANYAGOK:


H5N1 ütötte fel a fejét Romániában




  Másolat Önnek



AJÁNLJUK MÉG
VIDEÓK
további videók »
    • Az Európai Unióról A-tól Z-ig

      Nem tudja, mi az addicionalitás? Vagy mi volt a Factortame-ügy alapja? Esetleg azt, hogy mire vonatkozott a Pleven-terv? A hvg.hu uniós fogalomtárában megnézheti!

HIRDETÉS

Ön korábban már belépett a HVG csoport egyik weboldalán. Ha szeretne ezen az oldalon is bejelentkezni, ezen a linken egy kattintással megteheti.

X