Regisztráció
 • 
Bejelentkezés
 •   •  twitterlogo •  rsslogo Hírcsatornák

BEJELENTKEZÉS



Kedves regisztrált látogatónk!

Felhívjuk figyelmét, hogy hosszú átmeneti időszak után mától csak e-mailcímével tud bejelentkezni oldalunkra. Amennyiben nem emlékszik, azonosítóját milyen címmel regisztrálta, írjon levelet munkatársainknak a hvg.hu@hvg.hu címre!

Ha még nem regisztrált a HVG Online rendszerében, akkor ide kattintva megteheti.

Ha elfelejtette jelszavát, akkor adja meg e-mail címét, majd kattintson ide és a kért e-mail címre kiküldjük a jelszóemlékeztetőt.

Ha szeretné újra megkapni a regisztrációja véglegesítéséhez szükséges aktivációs kódot, akkor adja meg e-mail címét, majd kattintson ide és a kért e-mail címre kiküldjük az aktivációs levelet.

HVG.HU \ VILÁG

Visszafordították a feldühödött turistákat a Machu Picchutól

2011. július 27., szerda, 19:58 • Utolsó frissítés: 2011. július 27., szerda, 20:00
Szerző: MTI


Címkék: turista; jegy; Machu Picchu; inka;

Több száz, jegy nélkül érkező turistát fordítottak vissza a Machu Picchutól ezen a héten, miután a híres inka romváros elérte teherbírása határát.

Feldühödött turisták lezártak egy hidat a romokhoz vezető úton, Aguas Calientes városában hétfőn, ezzel két órán át megakadályozva, hogy a jeggyel érkező látogatók feljussanak a hegytetőre.

Mint Juan Julio Garcia, a területi turisztikai hivatalának vezetője elmondta, sok utazási iroda elmulasztja tájékoztatni ügyfeleit arról, hogy elővételben kell megváltaniuk jegyeiket, mert a romvárosba naponta legfeljebb 2500 ember látogathat el.

A perui hatóságok 2005-ben szabtak felső határt a látogatók számának, hogy megőrizzék az ország fő turisztikai látványosságának állagát. A mostani időszakra szóló jegyek januártól voltak megvásárolhatóak az interneten.

Fotó: AP


Visszafordították a feldühödött turistákat a Machu Picchutól




  Másolat Önnek


ÁLLÁSOK
tovább a jobline.hu-ra »
VIDEÓK
további videók »
    • Az Európai Unióról A-tól Z-ig

      Nem tudja, mi az addicionalitás? Vagy mi volt a Factortame-ügy alapja? Esetleg azt, hogy mire vonatkozott a Pleven-terv? A hvg.hu uniós fogalomtárában megnézheti!

HIRDETÉS

Ön korábban már belépett a HVG csoport egyik weboldalán. Ha szeretne ezen az oldalon is bejelentkezni, ezen a linken egy kattintással megteheti.

X