Regisztráció
 • 
Bejelentkezés
 •   •  twitterlogo •  rsslogo Hírcsatornák

BEJELENTKEZÉS



Kedves regisztrált látogatónk!

Felhívjuk figyelmét, hogy hosszú átmeneti időszak után mától csak e-mailcímével tud bejelentkezni oldalunkra. Amennyiben nem emlékszik, azonosítóját milyen címmel regisztrálta, írjon levelet munkatársainknak a hvg.hu@hvg.hu címre!

Ha még nem regisztrált a HVG Online rendszerében, akkor ide kattintva megteheti.

Ha elfelejtette jelszavát, akkor adja meg e-mail címét, majd kattintson ide és a kért e-mail címre kiküldjük a jelszóemlékeztetőt.

Ha szeretné újra megkapni a regisztrációja véglegesítéséhez szükséges aktivációs kódot, akkor adja meg e-mail címét, majd kattintson ide és a kért e-mail címre kiküldjük az aktivációs levelet.

HVG.HU \ VILÁG

Tömegverekedés, halottak, túszok egy venezuelai börtönben

2012. január 10., kedd, 07:30
Szerző: MTI


Címkék: börtön; túszejtés; Venezuela; tömegverekedés;

Öt elítélt életét vesztette egy túlzsúfolt nyugat-venezuelai börtönben kitört tömegverekedésben, és a fegyencek túszul ejtettek nyolc rendőrt - közölte az AVN venezuelai hírügynökség.

Az incidens Tachira állam egyik fegyintézetében történt. Egy katonai vezető azt mondta, hogy a hatóságok tárgyalásokba próbálnak bocsátkozni a túszejtőkkel azért, hogy kiszabadítsák a rendőröket.

Cesar Perez Vivas tachirai kormányzó szerint a szóban forgó börtön 120 férőhelyes, de jelenleg 400 fegyencet tartanak ott fogva. Venezuelában mintegy 50 ezer elítélt van börtönökben, holott a fegyintézetek összességében legfeljebb 14 ezer fő befogadására alkalmasak.

A börtönök túlzsúfoltsága melegágya a fegyintézeteken belüli erőszaknak. Civil szervezetek szerint évente mintegy 300 elítélt hal meg a büntetés-végrehajtási intézetekben. A kormány a tavalyi év közepén átfogó tervet fogadott el a helyzet javítása érdekében.


Tömegverekedés, halottak, túszok egy venezuelai börtönben




  Másolat Önnek


APRÓHIRDETÉSEK
tovább az apronet.hu-ra »
VIDEÓK
további videók »
    • Az Európai Unióról A-tól Z-ig

      Nem tudja, mi az addicionalitás? Vagy mi volt a Factortame-ügy alapja? Esetleg azt, hogy mire vonatkozott a Pleven-terv? A hvg.hu uniós fogalomtárában megnézheti!

HIRDETÉS

Ön korábban már belépett a HVG csoport egyik weboldalán. Ha szeretne ezen az oldalon is bejelentkezni, ezen a linken egy kattintással megteheti.

X