Elon Musk korábban egy felhasználónak ígérte meg, hogy kitalálnak valamit az autóikban arra az esetre, ha valaki szállítja a házi kedvencét, de a kocsiban kell hagynia rövid időre. És most megcsinálta.
Az ötlet annyi volt, hogy erre az időre a klíma és valami zene maradjon bekapcsolva, sőt még a képernyő is küldhet valamiféle megnyugtató üzenetet a gazdi hangjával az állatnak, hogy mindjárt jön vissza. A Tesla pedig majdnem pontosan ezt kínálja mostantól. A képernyőn nem a kutyusnak üzen, hanem a külvilágnak, hogy "nyugi, a gazdám tudja, hogy itt vagyok", mindjárt jön vissza.
A kutyamód addig működik, amíg az akkumulátor teljesítménye lecsökken 20 százalékra, ezt követően egy értesítést küld a tulaj mobiljára.
Azért azt megjegyzik, hogy rendben, hogy mostantól van ilyen a Teslákban, de érdemes tudni, hogy egyes államokban a háziállatok felügyelet nélkül hagyása komoly kihágás, ügyeljenek arra a teslások, nehogy erre hivatkozva megbüntessék őket.
Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Autó rovatának Facebook-oldalát.