Az Africa Eco Race elnevezésű tereprali-versenyen a Qualisport Racing győzött a kamionos kategóriában.

Az afrikai versenyt 10. alkalommal indították, amelyen 12 gyorsasági szakaszon 4000 kilométeres versenytáv és összesen 6500 kilométer megtétele várt az indulókra. Marokkóban 5, Mauritániában 6, Szenegálban pedig egy gyorsaságit rendeztek, a cél Dakarban, a Rózsaszín-tónál volt.

2010 után 2020-ban másodszor, ismét egy magyar csapat győzőtt a kamionos kategóriában. A Qualisport Racing kamionja, Kovács Miklóssal, Czeglédi Péterrel és Ács Lászlóval egy sárga, csőrös Scania Torpedóval három és fél órát adott a második helyezetteknek összesítésben.

A verseny  egyébként teljes siker a magyar csapatoknak, mert egy másik kamionos egység, a Fazekas Motorsport színeiben, akik először indultak az Africa Eco Race-en második helyen ért célba.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Autó rovatának Facebook-oldalát.

Meghalt Bencze Izabella, a CÖF egyik alapítója

Szijjártó: Rövidesen elindul az eddigi legnagyobb orosz oltóanyag-szállítmány Budapestre

Bill Gates megkapta a védőoltást, és elmondta, miért viseli továbbra is a maszkot