Vándor Éva Élet+Stílus

Mi értelme van még egyáltalán Forma–1-et nézni?

A 2018-as szezonban meggyőző választ kell adnia a Forma–1-nek erre a kérdésre ahhoz, hogy megtartsa a rajongóit, és a jövőben is legendákat gyártson. Összegyűjtöttünk pár szubjektív érvet arra, hogy miért lesz érdemes idén F1-es futamokat nézni.

Késői rajt lesz jövőre a Forma–1-ben

Március helyett áprilisban kezdődik a melbourne-i Ausztrál Nagydíjjal a Forma–1-es autós gyorsasági világbajnokság jövő évi szezonja. Ehhez hasonló késői rajtra legutóbb 1988-ban volt példa.

hvg.hu Autó

Ilyen a sebtében összerántott Manor Forma-1-es öszvérje

Jutott egy „autóbemutató” a Forma-1-es évadot megnyitó Ausztrál Nagydíj csütörtöki sajtónapjára is: a Manor alakulata nem szándékosan választotta ezt az időpontot, mivel a gárda és az autó is az utolsó pillanatokban lett összepakolva…

hvg.hu Autó

Per lesz a túl halk Forma-1 miatt?

Noha van, akinek bejön, a Forma-1-es évadnyitó Ausztrál Nagydíjon a közönség túlnyomó többségét sokkolta az autók hangjának változása. Az FIA szerint nem számottevő a változás, a rajongók háborognak, a futam szervezői pedig egyenesen pert fontolgatnak, mondván, nem ezért fizették ki a versenyrendezés borsos licencdíját…

hvg.hu Autó

Forma-1-es autó a vadászrepülőgép ellen – videó

Daniel Ricciardo a hétvégi Forma-1-es évadnyitó Ausztrál Nagydíjon először bizonyíthat a négyszeres világbajnok Sebastian Vettel csapattársaként, de a helyi tehetségnek a futam felvezetése során is jutott kihívás: szerdán az ausztrál légierő egyik F-18 Hornet vadászgépével vívott gyorsulási versenyt.

Lorenzo nyerte az ausztrál MotoGP-t

A címvédő spanyol Jorge Lorenzo nyerte a gyorsaságimotoros-világbajnokság vasárnapi Ausztrál Nagydíját a MotoGP kategóriában, így csökkentette hátrányát az összetettben éllovas honfitársa, Marc Marquez mögött.

Békés autókázás után nyerhetett Kimi

A 2007-ben világbajnok Kimi Räikkönen, a Lotus finn versenyzője nyerte vasárnap az Ausztrál Nagydíjért kiírt Forma-1-es szezonnyitó versenyt Melbourne-ben.