Úszó-ob: négyen is elérték az olimpiai szintidőt

A legizgalmasabb és legszínvonalasabb versenyt a férfiak 400 méteres vegyesszáma hozta az úszók Debrecenben zajló 121. országos bajnokságának pénteki napján, amelyen négyen is elérték az olimpiai szintidőt.

Megvannak az első továbbjutók az úszó-Eb-n

Mindegyik címvédőként rajthoz álló magyar úszó bejutott az esti elődöntőkbe vagy döntőkbe a koppenhágai rövidpályás Európa-bajnokság nyitónapjának előfutamaiból.

Hosszú Katinka közben lazán szerzett egy újabb arany- és ezüstérmet

Bernek Péter egy bronz-, Hosszú Katinka egy arany- és egy ezüstérmet szerzett a kanadai rövid pályás úszó-vb-n kedden 400 vegyesen, illetve 200 gyorson. Bernek elhunyt édesapjának ajánlotta az érmet, Hosszú fél medencehosszal verte a mezőnyt vegyesben, a gyorsúszást viszont túlagyalta.