Lezuhant az FSZB egyik helikoptere Oroszországban, mindenki meghalt a fedélzeten
Előzetes információk szerint baleset történt.
Előzetes információk szerint baleset történt.
Exkluzív interjút adott a Meduza című független orosz lapnak Alekszandr Polupan moszkvai aneszteziológus, aki elmesélte, hogyan került az ellenzéki politikust vizsgáló orvosi csapatba 2020-ban. Az őt ért fenyegetések és a diagnózis részletei mellett arról is beszámolt, milyen fogadtatásban részesült az omszki kórházban, ahová a Navalnijt először vitték.
Bár az egykori államfő és miniszterelnök az ukránokat fenyegeti a terrortámadás miatt, annak elkövetését az Iszlám Állam terrorszervezet vállalta magára.
A jobbikos Kovács “KGB” Béla 2014 és 2019 között volt EP-képviselő, neve kizárólag azzal összefüggésben maradt fent az uniós közbeszédbe, hogy ő volt a magyar politikus, aki az oroszoknak kémkedett. KGBÉla azonban csak egy gyenge utánzata Tatyana Zsdanoka képviselőnek, aki közel két évtizedet húzott le az uniós törvényhozásban, miközben az orosz titkosszolgálatnak dolgozott.
A kémhálózat lebukott tagjai közül többen húsz év körüli fiatalok, van közöttük egy egyetemista lány és egy jégkorongozó is. A pénzt a hálózat tagjai kriptovaluta-átutalások formájában kapták meg.
USB-meghajtók útján terjesztik, és rendkívül hatékonyan működik egy új, kémkedésre használt, LittleDrifter nevű kártevő. Oroszok állhatnak mögötte, már több országban is azonosították.
Ukrán erőket segítettek kibertámadásokban, az FSZB azonban őrizetbe vett két orosz hackert, akik most súlyos vádakkal néznek szembe.
A kialakult tűzharcban mindkét félnek voltak veszteségei, végül az ukránok visszavonultak, állításuk szerint azt követően, hogy feladatukat végrehajtották.
Az Ukrajnával határos Kurszk régiót támadták éjjel az ukránok.
Két ismert médiaszemélyiség, Margarita Szimonjan és Kszenyija Szobcsak elleni merényletet hiúsítottak meg az orosz hatóságok – jelentette be szombaton az orosz Szövetségi Biztonsági Szolgálat (FSZB).
A Wagner fegyveresei szabadon dönthetnek arról, hogy leszerződnek-e a védelmi minisztériummal, vagy hazatérnek a családjukhoz, illetve dönthetnek úgy is, hogy Belaruszba távoznak Prigozsinnal.
Az orosz Nemzeti Terrorellenes Bizottság felszólította Prigozsint, hogy hagyjon fel a törvényellenes cselekedeteivel.
Az orosz biztonsági szolgálat jelentése szerint az Egyesült Államok az iPhone-ok egy sebezhetőségét használta ki arra, hogy megfigyelje az orosz diplomaták telefonját. Az orosz vád úgy szól: az NSA az Apple tudta nélkül tömeges adatgyűjtést is végez.
A Vulkan-fájlok néven futó cikksorozatot egyszerre közölte több nagy nemzetközi lap, egy szivárogtató jutatta el hozzájuk az orosz titkosszolgálatok kiberháborús fiókcégétől származó több mint 5 ezer oldalnyi dokumentumot.
Evan Gershkovich az első amerikai lapnak dolgozó újságíró, akit a hidegháború óta letartóztattak Oroszországban.
Az orosz elnök a Biztonsági Szolgálatok ünnepnapján a megfigyelés fokozásának szükségeségéről beszélt.
A kudarcok miatt az ügynök személyesen Putyint tartja felelősnek, mivel az elnök a politikai célokat fontosabbnak tekinti a megszerezhető katonai, társadalmi, illetve gazdasági haszonnál.
Sok embernek kellett elaludnia a volánnál, hogy a gyanús orosz titkosszolgálati kapcsolattal is rendelkező, újságírókat lehallgató német fintech cég, a Wirecard akkorára nőhessen, hogy hamis forgalmi adatokat közölve bekerüljön Németország top 30 vállalata közé. A Netflixen látható dokumentumfilm, a Skandal! a céget leleplező tényfeltáró újságírók szemszögéből meséli el a sztorit.
Az FSZB szerint a támadás szervezője az ukrán védelmi minisztérium hírszerzési főigazgatósága volt.