Karácsony Gergely: Ha túléljük 2023-at, megnyerjük 2024-et is
A főpolgármester már korábban is előrukkolt egy 2030-ig tartó tervvel, szombati beszédében ezt gondolta tovább.
A főpolgármester már korábban is előrukkolt egy 2030-ig tartó tervvel, szombati beszédében ezt gondolta tovább.
Újfajta módon reklámozzák a nemzeti konzultációt.
Herszonban uszályokat foglalnak le az orosz erők, hogy legénységet és felszerelést vigyenek át a Dnyeperen.
Az orosz elnök szerint a kijelölt célok többségét eltalálták. Asztanában arról beszélt, hogy 300 ezer ember helyett csak 222 ezret mozgósítanak, Joe Bidennel pedig azonos véleményen van: nincs szükség tárgyalásokra Oroszország és az Egyesült Államok között.
Az orosz konzul nem volt elragadtatva az ukrán nemzeti színekben pompázó beállótól.
Egy, a Twitterre feltöltött kép alapján az oroszok már minden létező harckocsit a frontra küldenek, ám a jelek szerint ez nem egészen van így.
Korábban Oroszország volt a 10. legnagyobb piacuk, csak aztán kitört a háború.
Az olajkitermelése csökkentésével Szaúd-Arábia szembeszállt az USA-val, és újabb gesztust tett Oroszországnak. A lépés része a globális olajpiac ellenőrzéséért folyó küzdelemnek is.
A külgazdasági és külügyminiszter az orosz energiapiaci cégek felsővezetésével ült egy színpadra Moszkvában, ahol ugyan háborúnak nevezte a háborút, de nem tett szemrehányást az oroszoknak, csak azt hangsúlyozta, hogy a magyaroknak a legfontosabb saját maguk.
Újabb orosz támadásokról érkezett hír Ukrajnából, Putyin Erdogannal tárgyal Kazahsztánban. Ezek az orosz–ukrán háború legfontosabb hírei.
A vonatkozó dokumentumot főleg európai országok terjesztették az ENSZ Közgyűlése elé, ebben ugyancsak részt vettünk.
Az orosz nagyhatalmi politika és Putyin elnök reklámembere lett alig egy évtized alatt Szijjártó Péter külügyminiszter – a szó szoros és átvitt értelmében is. Az orosz külügy nemcsak a Szputnyikkal oltott magyar miniszterrel reklámozta a vakcinát, de Moszkva más téren is hasznát veszi Szijjártónak.
Az oroszok az atomfenyegetéssel próbálják elrettenteni a NATO-t és más országokat az ukrajnai háborúban való részvételtől.
Vlagyimir Putyin részben polgári célpontokra irányzott rakétaesővel reagált a kercsi híd megrongálására, amit terrortámadásnak tart. Miután az oroszok újra bombázták Kijevet, válaszul a Nyugat további fegyvereket ígért Ukrajnának.
A donyecki kormányzó szerint az oroszok rakétavetőkkel lőtték a piacot.
Az FSZB szerint a támadás szervezője az ukrán védelmi minisztérium hírszerzési főigazgatósága volt.
Az orosz hatóságok szerint Melitopolban a központi piacon lépett működésbe egy bomba.
A brit védelmi tárca szerint az iráni öngyilkos drónok több mint felét már a levegőben leszedték hétfőn, az amerikai elnök azt mondta, hogy semmilyen okot nem lát arra, hogy leüljön Putyinnal beszélni.
Nem kellett kérni őket - mondta az amerikai elnök, amikor megkérdezték, felkérte-e a Pentagont, hogy dolgozzon ki válaszlépéseket arra az esetre, ha Oroszország taktikai atomfegyvert vetne be. Arról is beszélt, hogy Putyint háborús bűnösnek tartja, akivel nincs értelme leülni tárgyalni.
A külgazdasági és külügyminiszter szerint akik kifogásolják, hogy az orosz fővárosba megy, „azok nem akarják, hogy béke legyen”.