Brit védelmi tárca: A rossz taktika árát az orosz ejtőernyősökkel fizettették meg Ukrajnában
Többször is kudarcot vallottak a háború során az orosz elit légideszant erők.
Többször is kudarcot vallottak a háború során az orosz elit légideszant erők.
Kilencvenkét napja indított katonai offenzívát Oroszország Ukrajna ellen. Kövesse velünk a háború legfontosabb eseményeit!
Marina Ovszjannikova kapta a Vaclav Havelről elnevezett kitüntetést.
A környezetvédelmi szervezet azt írta a molinóra, hogy az energiahordozók fűtik a háborút. Kovács Zoltán már reagált: Soros.
Az Európai Tanács elnöke szerint a jövő heti ülésen közös megoldás születik az orosz olajjal kapcsolatos szankciókra.
Eduard Heger a davosi Világgazdasági Fórumon szólalt fel.
Nemcsak a külföldi segítség erősíti az ukrán hadsereget, hanem az idejében elkezdett saját haditechnikai fejlesztések is. A tüzérség állítólag gyorsabban reagál, mint az amerikai haderő.
A Marks & Spencer jogi okok miatt hivatalosan csak most tudja elhagyni az orosz piacot, a Nike az áruszállítás leállása miatt távozik.
Bezártak egy kiskaput, még közelebb került Oroszország az államcsődhöz.
Jogilag csúszós terepen jár az EU, amikor keresi a megoldást, hogyan lehet befagyasztani a külföldön tartott orosz pénzt és lefoglalni a vagyontárgyakat szabályosan, de a Politico úgy tudja, vannak erre tervek.
Az ukrán hatóságok szerint a 700 ezres déli város két területén is orosz rakéták csapódtak be szerdán kora reggel, melynek során egy ember meghalt, hárman megsérültek. Az ukrán elnök arról beszélt, hogy az energiahordozókból származó bevételből finanszírozzák a „Kreml hadigépezetét”. Percről percre követjük a háború mai eseményeit.
A külföldi médiumok regisztrációját visszavonnák, ha azok „tiszteletlenül” viszonyulnak Oroszország népéhez, kormányához és alkotmányához.
Míg Henry Kissinger azt kéri, hogy a Nyugat bírja rá Ukrajnát a tárgyalások folytatására, Zelenszkij már csak Putyinnal lenne hajlandó találkozni. Kereken három hónapja kezdődött a háború Ukrajnában.
Az egykori amerikai külügyminiszter arra kérte a Nyugatot, hogy bírja rá Ukrajnát a tárgyalások folytatására.
Szergej Sojgu szerint Oroszország csak az ukrán csapatokat és katonai infrastruktúrát támadja.
Büntetése hátralévő részét szigorúbb körülmények között tölti majd az orosz ellenzéki politikus.
Kiril Petkov a Die Welt német lapnak adott interjúban elmondta, hogyan tudta Bulgária jóformán egyik napról a másikra megoldani energiaellátását, miután az oroszok leállították a gázszállításokat.
Az államtitkár kiemelte, hogy a menedékjogi eljárás szerint a menekülteknek az általuk elért első biztonságos országban kell menedékjogot kérniük.
Az eljáró törvényszék alapszabályát most dolgozzák ki.
Varsó úgy véli, ez logikus lépés volt azok után, hogy Oroszország áprilisban megszakította a lengyelországi gázszállításokat.