Műértő Műértő

Milliós hölgyek, Habsburg diadém

Eddigi legsikeresebb őszi aukciós rendezvényén elsősorban a nők vitték a prímet a Dorotheumban október 23. és 25. között, amikor a régi mesterektől a XIX. századi piktúrán és vegyes műtárgyakon át az ékszerekig kerültek a legkülönbözőbb tételek kalapács alá. Újdonság volt a műkereskedelemben az egyik első híres festőnő – Artemisia Gentileschi – Lukréciát ábrázoló vászna, amely eddig magángyűjteményekben rejtőzött, és a barokk művészasszony 2016-os római tárlatáig nem is került nyilvánosság elé.

Balla Györgyi Gazdaság

Karkötő egy lakás áráért, elkelt – a BÁV karácsonyi árverésén jártunk

Az idei volt a BÁV 95. ékszerárverése a MOM Kulturális Központban. Különlegességét az adta, hogy soha nem látott értékben, 130 millió forintért kínáltak ékszereket. Ez a gyűjtemény Bécsben és New Yorkban is megállta volna a helyét, annyi volt az arany és a brill. Egy karkötő rekordáron, csaknem 29 millió forintért kelt el, a kikiáltási ára 5,5 millió forint volt. De akadt fülbevaló 11 millióért, gyűrű 15 és 11 millióért, jóval a piaci ár alatt.

hvg.hu Kult

Eddig ismeretlen Radnóti-verssort árvereznek el

Radnóti Miklós minden piszkozatát megsemmisítette, ezért is jelentős, hogy egy utolsó pillanatban módosított vers egy olyan sora került elő, ami némi bepillantást adhat az alkotói folyamatba.

1 2 3 4 5 6 7
26
Ilyen játékot 2016 nyarán láttunk utoljára Dzsudzsákéktól

Egy jó hír a Brexitről: felkészült az EU a no deal esetére

Tűzszünetet kötött Izrael és a Hamász, de kiújultak a harcok

Kémfotók: íme a 625 lóerős BMW X5 M és X6 M

Elnézést kért a horvát Lovren, amiért vérző sérülést okozott Nagy Dominiknek

Távozik a Ringier Axel Springert vezető Bayer József

Hatvanmillió forintra bírságolta az MNB a Magyar Posta biztosítóit

Pár napos kellemetlenség után jobb lesz közlekedni az M0-M5 csomópontnál

Elhallgatta a néppárti felfüggesztést Orbán Viktor Facebook-oldala

Trump beváltotta az Izraelnek tett ígéretét, és ezzel sokakat felháborított

Megérkezett Ferihegyre a repülő, amit Törpilla és Törpapa irányítanak – videó

A címlapról ajánljuk